logo

16 Ocak 2016

MİNİK MUCİTLERDEN BÜYÜK İCATLAR

 

  1.     yhjb Şanlıurfa Özel Çağlayan İlkokulunda küçük mucitler ‘’Atölye çalışmaları’’ nda yaptıkları çalışmalarla geleceğin bilim insanları ve mucitleri olma yolunda adım adım ilerliyorlar.

          Atölye çalışmalarında ‘’Mucitler Atölyesi’’ çalışmalarını yürüten Görsel Algı ve Tasarım Öğretmeni Ayşegül Coşkun; ‘’Öğrencilerimiz hayal güçlerini kullanarak tasarladıkları çalışmalarla, ortaya koymuş oldukları ürünlerle, hem bir şeyler yapmış olmanın sevincini yaşıyorlar hem de biz büyüklere ve bilim adamlarına ilham kaynağı oluyorlar. Öğrencilerimizin tasarlamış olduğu, akvaryum modelleri, uçak maketleri, ev içi dekorasyonunda kullanılan süs eşyalarını yaparken, öğrencilerimizin hayal güçlerini sınırlandırmamak için mümkün olduğunca yaptıkları çalışmalara müdahale etmeyip yalnızca danışmanlık ediyoruz. Bunun dışında öğrencilerimizi düşünmeye ve araştırmaya sevk edici bilimsel sorular sorarak, onları hem düşünmeye hem de araştırmaya sevk ediyoruz’’ dedi.

        Atölye çalışmaları hakkında görüşlerine başvurduğumuz okulun Psikolojik Danışman ve Rehberi Zafer Kurt;’’ Atölye çalışmaları ile minik öğrencilerimiz üretkenlik yönlerini, problem çözme becerilerini, ekip çalışması ile hareket etmeyi, hafıza güçlerini, analiz ve sentez yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Ayrıca minik öğrencilerimizle birlikte, yapılan küçük deneylerle öğrencilerimiz, hem bilimsel çalışmaların laboratuvar aşamasını görüp, yaşayarak bilimsel çalışmalara ilgi duyuyor hem de çocuklarımız bilim sevgisini kazanıyor’ ’dedi.

        Okul Müdürü Mustafa Üsküplü ’de; öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmalar, ortaya koymuş oldukları küçük icatlar, hem bizleri hem de ailelerini oldukça mutlu ediyor. Çocuklarımızın ufkunu açacak, onların gelişimine ve eğitimine katkı sağlayacak ne varsa okul olarak onları her zaman maddi ve manevi olarak sonuna kadar destek olacağız’’ dedi.

 

   

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2