logo

18 Mayıs 2015

MİNİK KURSİYERLER PERFORMANSLARI İLE GÖZ DOLDURDU

1JHJKHJKHKJHBeylikdüzü Belediyesi Yaratıcı Drama kursu öğrencilerinin gerçekleştirdiği yıl sonu gösterisinde konuşan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çocuklar, sanatla iç içe olunca çok mutlu oluyorum. Beylikdüzü’nün her mahallesine kültür noktaları yayacağız. Geleceğe daha güzel bakan bir gençlik yetiştireceğiz” diye konuştu.

 

Kültür ve sanatın herkesime ulaşması için projeler geliştiren Beylikdüzü Belediyesi, verdiği tiyatro dersleri ile çocukların yeteneklerini daha ufak yaşlarda fark etmesine olanak tanıyor. Beylikdüzü Belediyesi Yaratıcı Drama kursunun öğrencileri, Ekim 2014 yılından itibaren aldığı tiyatro dersleri sonucu öğrendiklerini BKM’de sergiledi. Miniklerin hazırladıkları tiyatro oyunları, aileleri tarafından ilgiyle izlendi.

 

Minikler Güldürdü

 

Oyunda, kara kedi rolüne giren minikler, replikleri ile izleyenleri güldürdü. Yaşlarının ufak olmasına rağmen ortaya koydukları akıcı dil ve mimikler ise oldukça başarılı bir tablo oluşturdu. İnsanların kendileri için hazırladıkları sondan kaçan kara kediler, uğursuzluk getirmediklerini, insanların yanlış bir inanç içinde olduklarını vurgulamaya çalışmaları ve sonunda insanlarla hayvanların nasıl dost olduklarını göstermeleri ise oyunun asıl mesajıydı. Sergilenen diğer tiyatro oyun grupları arasında ise çocuklardan büyüklere masallar anlatıldı.

 

“Özgüvenleri Gelişiyor”

 

Yılsonu gösterisine katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da tüm çocukları ve öğretmenlerini tebrik ederek, “Bu gösteriler çok önemli. Çocuklarımızın öz güvenleri gelişiyor. Sanatla iç içe olması beni mutlu ediyor. Tiyatro kulübünün de değerli katkısına teşekkür ediyorum” dedi. İmamoğlu ayrıca Gürpınar ve Marmara Mahalleleri başta olmak üzere, tüm mahallelere kültür merkezi kazandırma hazırlığında olduğunu belirtti ve Mustafa Kemal Atatürk’e yakışan gençler yetiştireceklerini söyledi. Ekibi bir kez daha kutlayan İmamoğlu öğretmene çiçek takdim etti.

 

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2