logo

reklam
25 Aralık 2015

Seçmene ve Cumhurun Başkanına küfür etmenin bedeli…!

halk tv

Millî ve manevî değerlere, halkın değerlerine sahip çıkan yayın kuruluşlarına ceza üzerine ceza yağdıran RTÜK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy verenlere yönelik küfürlerin havada uçuştuğu’ Halk Arenası’ adlı programa “13 bin 601 TL” idari para cezası uygulaması çifte standart olarak değerlendirildi.

Hükümete yakın olduğu düşünülen başta A Haber olmak üzere bir çok TV kanalına yönelik haftalardır uygulanan yayın durdurma ve para cezalarında rekor kırılmıştı. A Haber’e yönelik uygulanan cezaların 220’i aşması, buna karşılık Aydın Doğan’a bağlı TV’lere yönelik onca şikayete rağmen çok cüzii cezalar verilmesi RTÜK’ün tarafsızlığını gündeme getirmişti.

Halk TV’de yayınlanan ‘Halk Arenası’ isimli programında Uğur Dündar, Yaşar Nuri Öztürk ve Müjdat Gezen tarafından AK Partililere, AK Parti’ye oy verenlere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Hayvan sürüsü”, “Pezevenk”, “Şerefsiz”, “A… Koyacağız”, “Benim için de koy”, “Dallamalar”, “Pezevenk”, “Gavat” gibi küfürlerin havada uçuştuğu programa RTÜK’ten komik bir ceza olan “13 bin 601 TL” idari para cezası uygulanması RTÜK’ün içinde bulunduğu siyasi açmazı göstermektedir. Bu açmazın biran önce düzeltilmesi gerektiğini de ortaya koymaktadır.

Mercekhaber Gazetesi olarak soruyoruz. Bir siyasi partiye oy veren milyonlarca vatandaşımıza ve ülkenin Cumhurbaşkanı’na; “Hayvan sürüsü”, “Pezevenk”, “Şerefsiz”, “A… Koyacağız”, “Benim için de koy”, “Dallamalar”, “Pezevenk”, “Gavat” gibi küfürlerin havada uçuştuğu bir programın yayınlandığı TV mi? Yoksa iktidar yanlısı yayın yapan bir TV kanalı mı daha fazla cezayı hak ediyor?

Share
475 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2