logo

02 Temmuz 2015

Milli Takımlara Beykoz Takviyesi

6Beykoz Belediyspor bünyesinden iki milli sporcu çıkarmanın gururunu yaşıyor. Hentbol Plaj Milli Takımı’na davet edilen kaleci Bedrettin Çakıroğlu’nun ardından Yağız Erdoğan Atletizm Milli Takımı’nda yer aldı.

 

Hentbol Plaj Milli Takımında müsabakaları devam eden Bedrettin Çakıroğlu’nun ardından Yağız Erdoğan Romanya’da yapılacak Balkan Şampiyonası’na gidecek olan Atletizm Milli Takımı’na seçildi.

 

Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı henüz yeni kurulmasına karşın kulüp bünyesinden ilk milli sporcu çıkarma başarısını gösterdi. Kulüp atletizm sporunu ilçede yaygınlaştırırken Genç ve A Takım düzeyinde bünyesinde yer alan başarılı sporcularını da Milli Takımlara göndermeyi hedefliyor.

 

Enka Sadi Gülçelik Atletizm Pistinde gerçekleşen Dekatlon ( Çoklu Branşlar ) Türkiye Şampiyonasında Gençler Kategorisinde yarışan yetenekli sporcu Yağız Erdoğan elde ettiği Türkiye ikinciliğinin ardından Milli Takımda ülkemizi temsil edecek.

 

Atletizm Milli takıma ilk kez sporcu vermenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Takım Antrenörü Hasan Özbakır yaptığı açıklamada: “Yağız Erdoğan çok yönlü bir sporcumuz, bir birinden değişik dallarda başarılar elde edebilecek yeteneğe sahip.  Nitekim bunu geçen günlerdeki Türkiye Şampiyonası’nda Dekatlon’da elde ettiği ikincilikle kanıtladı. Bunu başarırken birçok dalda birincilikler elde etmişti. Özellikle Yüksek Atlama dalında da Türkiye’nin en iyilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İnşallah kendisi Romanya’dan da başarı haberleriyle dönecek” şeklinde konuştu.

 

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu Atletizm Takımından ilk kez bir Milli Sporcunun çıkmasınının memnuniyet verici olduğunu söylerken,  “Milli Takımlara çağırılan ikinci sporcumuza heyecanımız katlandı. Henbol Plaj Milli Takımında yer alan Bedrettin Çakıroğlu’nun ardından bir başka güzel haberi Atletizm Takımı sporcularımızdan Yağız Erdoğan ile yaşadık. Beykoz Belediyespor olarak ileriki yıllarda değişik branşlarda birçok sporcunun milli takımlarda yer alacağını söylemek isterim. Bu başarılarda emeği olan değerli antrenörlerimizi tebrik ediyor, sporcularımıza müsabakalarda başarılar diliyorum”  dedi.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2