logo

reklam
06 Nisan 2017

Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu Referandum Kararını verdi

Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın, Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu adına yapmış oluğu açıklama ile referandumda hangi oyu vereceklerini açıkladı.

Sağlık-Der, Huder, Ümmet Gençleri Derneği, TEKDER, Ebe ve Hemşireler Derneği, Fikri Düşünce Haklar Birliği, Evrensel Hafızlar Derneği, MÜSİAD Ankara Şubesi gibi derneklerin oluşturduğu Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu referandumda için ‘evet’ diyeceğini açıkladı. Platform adına konuşmayı Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın yaptı. Aydın konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemiz 16 Nisan’da siyasal tarihinin en önemli oylamalarından birini yapacaktır. Son yüzyılda Cumhuriyetin ilanı ve sonrasında çok partili sisteme geçiş siyasal ve sosyal hayatımızı derinden etkileyen iki önemli olaydır. Üçüncü büyük değişim ise bu referandum evet olarak gerçekleştiğinde Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş olacaktır. Bu referandum herhangi bir parti seçimi değildir, siyasal iktidar değişimi olmayacaktır. Bu bir sistem değişikliğidir. Sistem değişiklikleri bazen onu yapan siyasal kadroların bile aleyhine sorunlar doğurabilmektedir. Çok partili hayata geçişi gerçekleştiren CHP o gün bugün hala tek başına iktidar seçilememiştir. Bugünkü iktidara karşı olmayı bu sistem değişikliğine karşı olma haline dönüştürmek çok yanlıştır. Önemli olan ülke menfaatidir.

Eğer bu ve benzeri bir başkanlık sistemi olsaydı 1995’te ikinci turda Merhum Erbakan hocamız başkan seçilir ve beş senede Türkiye dünya lideri olurdu. D-8’ler tamamlanmış bütün unsurları ile islam birliği teşekkül etmiş ve yeni bir dünya kurulmuş olurdu. Ne 28 Şubat görürdük ne de 15 Temmuz darbesini. Ne FETÖ ne Ergenekon ne de Balyoz olurdu. Hiçbirisi barınamazdı. Eğer partili cumhurbaşkanı sistemi olsaydı, Özal- Demirel partilerinde kalabilseydi, Türkiye Yıldırım Akbulut, Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller denemelerini yaşamamış olurdu.

Ülkemizi ilgilendiren her konu Milli Görüşü ilgilendirir. Bu referandum ülkemiz için çok önemli bir dönemeçtir. Mili Görüş’ün en temel prensibi ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için faydalı olduğuna inandığımız bir iş için bütün gücümüzle çalışmaktadır. Merhum Erbakan Hocamızın 50 yıl evvel ilk tekliflerindendir, parti programına yazdırmıştır. Milli Görüş’ün ilk partisi Milli Nizam’ın 1070 programının Anayasa alt başlıklı madde 16/a) icrai organının daha kudretli olması ve süratli çalışabilmesi için Resi cumhurun tek dereceli olarak (halk tarafından) seçilmesi ve icrai organ düzeninin Başkanlık sistemine göre tanzimi” şeklindedir. Merhum Erbakan Hocamızın en son 2010’da Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine “evet” demiştir. Bizler de Milli Görüş hareketinin önemli kuruluşlarının temsilcileri olarak başkanlık sisteminin gerekli olduğuna inanıyoruz ve referandumda evet diyeceğiz.”

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2