logo

22 Aralık 2015

Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı Kandil Mesajı

O âlemlere rahmet olarak gönderildi. Asırlara sığmayacak inkılapları birkaç sene içerisinde gerçekleştirdi. İslam ile mükemmelleşen bir toplum sundu bize. O, kararmaya yüz tutmuş Hakkı, hukuku, adaleti, hürriyeti yeşertti. O geldiği ve şereflendirdiği insanlığı cehalet devrinden saadet devrine ulaştırmayı başardı. O’nun gelişinin nuruyla putlar yere serildi. Yine O nurla söndü bin yıldır yanan cehalet ateşi.

1..

100 yıldır Merhamet Peygamberinin ümmetinin üstüne vurulan zincirlerle boğuşuyoruz. Bize gelen emir açık ve nettir. “Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız. İman etmedikçe cennete giremezsiniz” Birbirimizi lafta değil, özde seveceğiz. Doğumuyla insanlığa muhabbeti getiren, gül kokulu Peygamberimizin bize öğütlediği sevgiyi Yaradılandan esirgemeyeceğiz. Sancağımızı, bayrağımızı ve aşkımızı insanlığa kurtuluş olarak taşıyacağız. ” Olsun be Yaradan vardır, Sanma ki zalimin ettiği kârdır” diyerek şiârımızdan, kitabımızdan, yolumuzdan sapmayacağız. Çıktığımız bu yolda yenilgi yenilgi büyüyen zaferlerimizi hatırlayarak asla ve kata ümitsizliğe düşmeyecek ve sabredenlerden olacağız. Korkma kardeşim bak ne güzel geliyorsun, yürüdükçe zalimi titretiyorsun diye bizleri bekleyen mazlumların yanına umut olarak,  Ensar olarak, muhacir olarak koşacağız. Bu vesilelerle çıkılan yolda şüphesiz ki yenilgi yoktur.

 

Âlemlere rahmet olarak gelen Efendimizin doğumunu anarken mevlid okumak ve kandil simidi dağıtmak yeterli gelmeyecektir. Yüce Rabbimizin sevgisine ve bağışlamasına ermenin yegâne yolu, nebiler nebisi, tek önder Hz. Peygamberin yolundan gitmektir. Bu gecenin insanlığın kurtuluşuna, birlik ve beraberliğine, ferasetine vesile olması diler, Aziz Milletimizin ve Alemi İslam’ın Veladed Kandilini kutlarım.

 

Ahmet Hamdi ÇAMLI

İstanbul Milletvekili

 

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2