Küresel Güçler, Türkiye’ye “Dolar ve Faiz” üzerinden savaş açtı!

Küresel Güçler, Türkiye’ye “Dolar ve Faiz” üzerinden savaş açtı!

Gezi Kalkışması ile başlayan ve zaman zaman artan, zaman zaman da azalarak etkisini sürdüren ve 24 Hazira
Ana Sayfa Kültür-Sanat, Yazarlar 15.05.2018 146 Görüntüleme

MİLLETİMİZ DAYATMALARA, TEHDİTLERE, ŞANTAJLARA BOYUN EĞMEYECEKTİR..

Bakın bir parti liderinden bahsediyoruz. “Kemal Kılıçdaroğlu denen bu zat, bölücü terör örgütlerinin ağzıyla konuşarak, onlarla işbirliği yaparak Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü tehdit ediyor. Bunu açık ve net olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e şikâyet ediyorum hem de CHP seçmenlerine bu zatı şikâyet ediyorum. Ülkenin birlik ve beraberliğine kastı olan terör örgütlerinin ağzıyla konuşup onlarla işbirliği yapmaktadır İğneli fıçının üzerinde oturuyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinde , . ırkçılık kokuyor, terör, iç savaş kokuyor..“Dersim Ermenisi Yenuş Hanım’ın Oğlu Çarkçı Kemal,., resmen saçmaladı. Siyasi saçmalamanın zirvesinde adam aslına döndü..
Kendisi Sosyal Sigortalar (SSK) Genel Müdürü olduğu dönemde sigortanın imkanlarını PKK’ya verdi. Bunu herkes biliyor,. O dönem SSK’nın malları PKK’nın hücrelerinden çıktı. O dönemde bir yığın PKK’lıyı işe aldı. Dolayısıyla tabiri caizse Kılıçdaroğlu aslına döndü.. Mesele bu.

Milletimiz dayatmalara, tehditlere, şantajlara ya da blöflere boyun eğmeyecektir. Kendisine en uygun, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu, gelecek açısından kendisine avantaj sağlayacak hükümet modeline bizzat kendisi karar verecek ve anayasaya yansıtacaktır. Milletimiz, insanı merkeze alan ve insan onuruna dayanan yeni anayasayı mutlaka ama mutlaka yapacak ve yazacaktır. Bu yüzden CHP ve onun Genel Başkanı, darbe anayasasının hükmünü bitirmek için ‘ter dökerek teklif üretmek’ yerine, millete dönük ‘kan dökmek tehdidi üretmek’ stratejisinden vazgeçmeli ve milletten özür dilemelidir.’

Başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz’ İfadesini millet iradesine yönelik rest çekme, meydan okuma ve tehdit etmek değil de nedir?. Fırıldak-Çarkçı Kemal’e soruyoruz; ‘Kim kan dökecek?’, ‘Kimin kanını dökecek?’ Kan dökme replikleri üreten ve iç savaş senaryoları yazmaya girişen Çarkçı, darbe anayasasını korumak, milleti yeni anayasa yapmaktan vazgeçirmek için kürsülerden tehdit savuruyor, balgamını kanla dolduruyor.”

Kılıçdaroğlu ne yapacak? Başkanlık sistemini savunan milletvekillerini, vatandaşları infaz mı edecek? Naziler gibi gaz odalarına mı toplayacak? Kandan beslenen bir anlayışla partisine ve devlet adamlığına yakışmayacak bir tavır daha sergiledi. Demokratik zeminde tartışılacak sistem problemlerini aklıselim zeminde tartışmak yerine savaş çığırtkanlığı yapıyor.

Kılıçdaroğlu’nun, ülkede kaos ortamı yaratmak için çağrıları, ürkütücü bir şekilde çözüm zihniyetini ortaya koymaktadır. Durumun vahameti ortadadır. Kılıçdaroğlu şirazesinden çıkmıştır. Almanya’da bir Alman gazetesine bu millete yönelik en büyük ihanetlerden birisini daha gerçekleştirdi. Halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı Alman Bild Gazetesine şikâyet ederek acizliğini, zavallılığını ve ihanetini tescilledi. Bu şahsın akıl sağlığı yerinde değil. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kılıçdaroğlu hakkında, “Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz” şeklindeki sözleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Milletimiz dayatmalara, tehditlere, şantajlara ya da blöflere boyun eğmeyecektir. Kendisine en uygun, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu, gelecek açısından kendisine avantaj sağlayacak hükümet modeline bizzat kendisi karar verecek ve anayasaya yansıtacaktır. Milletimiz, insanı merkeze alan ve insan onuruna dayanan yeni anayasayı mutlaka ama mutlaka yapacak ve yazacaktır. Bu yüzden CHP ve onun Genel Başkanı, darbe anayasasının hükmünü bitirmek için ‘ter dökerek teklif üretmek’ yerine, millete dönük ‘kan dökmek tehdidi üretmek’ stratejisinden vazgeçmeli ve milletten özür dilemelidir.
Hasan ALPARSLAN

Araştırmacı Gazeteci- Yazar

15 Mayıs 2018

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

DARBE?

DARBE?

Haber Sitesi | Uzman Tescil