logo

reklam
07 Nisan 2015

MİLLET OLMA ZAMANIDIR !


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar….

       Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, orada yaşayan ve oranın havasını, suyunu, toprağını kullanan insanların (milletin) ortak değerleri vardır. Bunların en başında acıda ve sevinçte ortak payda da olmaktır.

Yani devletin ve milletin değerlerine zarar gelince tüm şahsi ve siyasi ihtiraslarımızı bir tarafa bırakıp, vicdan penceresinden bakıp insanlık değerlerin de yol almaktır. Maalesef bilmem bu necip millete ne oldu da milletin içinden çıkan ve millete hizmet eden Türk polisini, Türk savcısını (Mehmet Selim Kiraz) gibi değerleri öldüren eli kanlı taşeron (PKK, DHKP-C , İBDA-L, EL-KAİDE ve İŞİT gibi) örgütlerin zalimlikleri karşısında vicdanlarımızın sesini best online casino unutup savcımızın 9 yaşındaki çocuğunun sorduğu “ Babam neden şehit edildi” sorusuna cevap veremediğimizdir.

Değerli dostlar….

Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte bizde millet olarak bir sınavdan geçmekteyiz. Ya millet olup, gelebilecek olan gerek siber saldırılara, gerek toplumsal katliamlara, gerek siyasi entrikalara, gerek basın hile ve desiselerine karşı uyanık olup sağduyularımızla hareket ederek millet olduğumuzu ispat edeceğiz, ya da helak olup gideceğiz.

Efendim; şehidimizin olduğu gün CHP’li belediye tarafından karnaval yapılıyorsa, körpecik gencimiz Berkin Elvan istismar ediliyorsa, terör örgütü masumlaştırılıp örgütlere dini veya mezhepsel kimlik giydiriliyorsa, haysiyet cellatları tarafından ülkesindeki terörü dünya ’ya pazarlanıyorsa terör örgütünün yayınladığı fotoğrafları sayfalarında baş manşet yayınlanıyorsa, artık millet olarak demokrasiye milletin değerlerine sahip çıkma zamanıdır.

Vakit geçmeden sosyal, kültürel ve ekonomik kanallarımızı yeniden gözden geçirmenin tam zamanıdır. Birbirimizi sevmenin bilincine varma zamanıdır.

İçimizdeki hainlerin, zalimlerin belirleme zamanıdır. Basın özgürlüğü istismarlığının, sosyal medya sorumsuzluğunun ıslahı zamanıdır.

Sözün özü; ister Türk ol, ister Kürt ol, ister Çerkez, ister Laz, ister Liberal, ister Ulusalcı, ister Faşist, ister Kominist ama önce insan ve de millet olmanın tam zamanıdır.


Ahmet AL

Share
618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
UA-36507442-2