logo

reklam
07 Nisan 2015

MİLLET OLMA ZAMANIDIR !


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar….

       Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, orada yaşayan ve oranın havasını, suyunu, toprağını kullanan insanların (milletin) ortak değerleri vardır. Bunların en başında acıda ve sevinçte ortak payda da olmaktır.

Yani devletin ve milletin değerlerine zarar gelince tüm şahsi ve siyasi ihtiraslarımızı bir tarafa bırakıp, vicdan penceresinden bakıp insanlık değerlerin de yol almaktır. Maalesef bilmem bu necip millete ne oldu da milletin içinden çıkan ve millete hizmet eden Türk polisini, Türk savcısını (Mehmet Selim Kiraz) gibi değerleri öldüren eli kanlı taşeron (PKK, DHKP-C , İBDA-L, EL-KAİDE ve İŞİT gibi) örgütlerin zalimlikleri karşısında vicdanlarımızın sesini best online casino unutup savcımızın 9 yaşındaki çocuğunun sorduğu “ Babam neden şehit edildi” sorusuna cevap veremediğimizdir.

Değerli dostlar….

Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte bizde millet olarak bir sınavdan geçmekteyiz. Ya millet olup, gelebilecek olan gerek siber saldırılara, gerek toplumsal katliamlara, gerek siyasi entrikalara, gerek basın hile ve desiselerine karşı uyanık olup sağduyularımızla hareket ederek millet olduğumuzu ispat edeceğiz, ya da helak olup gideceğiz.

Efendim; şehidimizin olduğu gün CHP’li belediye tarafından karnaval yapılıyorsa, körpecik gencimiz Berkin Elvan istismar ediliyorsa, terör örgütü masumlaştırılıp örgütlere dini veya mezhepsel kimlik giydiriliyorsa, haysiyet cellatları tarafından ülkesindeki terörü dünya ’ya pazarlanıyorsa terör örgütünün yayınladığı fotoğrafları sayfalarında baş manşet yayınlanıyorsa, artık millet olarak demokrasiye milletin değerlerine sahip çıkma zamanıdır.

Vakit geçmeden sosyal, kültürel ve ekonomik kanallarımızı yeniden gözden geçirmenin tam zamanıdır. Birbirimizi sevmenin bilincine varma zamanıdır.

İçimizdeki hainlerin, zalimlerin belirleme zamanıdır. Basın özgürlüğü istismarlığının, sosyal medya sorumsuzluğunun ıslahı zamanıdır.

Sözün özü; ister Türk ol, ister Kürt ol, ister Çerkez, ister Laz, ister Liberal, ister Ulusalcı, ister Faşist, ister Kominist ama önce insan ve de millet olmanın tam zamanıdır.


Ahmet AL

Share
722 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2