logo

reklam
07 Nisan 2015

MİLLET OLMA ZAMANIDIR !


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar….

       Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, orada yaşayan ve oranın havasını, suyunu, toprağını kullanan insanların (milletin) ortak değerleri vardır. Bunların en başında acıda ve sevinçte ortak payda da olmaktır.

Yani devletin ve milletin değerlerine zarar gelince tüm şahsi ve siyasi ihtiraslarımızı bir tarafa bırakıp, vicdan penceresinden bakıp insanlık değerlerin de yol almaktır. Maalesef bilmem bu necip millete ne oldu da milletin içinden çıkan ve millete hizmet eden Türk polisini, Türk savcısını (Mehmet Selim Kiraz) gibi değerleri öldüren eli kanlı taşeron (PKK, DHKP-C , İBDA-L, EL-KAİDE ve İŞİT gibi) örgütlerin zalimlikleri karşısında vicdanlarımızın sesini best online casino unutup savcımızın 9 yaşındaki çocuğunun sorduğu “ Babam neden şehit edildi” sorusuna cevap veremediğimizdir.

Değerli dostlar….

Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte bizde millet olarak bir sınavdan geçmekteyiz. Ya millet olup, gelebilecek olan gerek siber saldırılara, gerek toplumsal katliamlara, gerek siyasi entrikalara, gerek basın hile ve desiselerine karşı uyanık olup sağduyularımızla hareket ederek millet olduğumuzu ispat edeceğiz, ya da helak olup gideceğiz.

Efendim; şehidimizin olduğu gün CHP’li belediye tarafından karnaval yapılıyorsa, körpecik gencimiz Berkin Elvan istismar ediliyorsa, terör örgütü masumlaştırılıp örgütlere dini veya mezhepsel kimlik giydiriliyorsa, haysiyet cellatları tarafından ülkesindeki terörü dünya ’ya pazarlanıyorsa terör örgütünün yayınladığı fotoğrafları sayfalarında baş manşet yayınlanıyorsa, artık millet olarak demokrasiye milletin değerlerine sahip çıkma zamanıdır.

Vakit geçmeden sosyal, kültürel ve ekonomik kanallarımızı yeniden gözden geçirmenin tam zamanıdır. Birbirimizi sevmenin bilincine varma zamanıdır.

İçimizdeki hainlerin, zalimlerin belirleme zamanıdır. Basın özgürlüğü istismarlığının, sosyal medya sorumsuzluğunun ıslahı zamanıdır.

Sözün özü; ister Türk ol, ister Kürt ol, ister Çerkez, ister Laz, ister Liberal, ister Ulusalcı, ister Faşist, ister Kominist ama önce insan ve de millet olmanın tam zamanıdır.


Ahmet AL

Share
690 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
UA-36507442-2