logo

reklam
07 Nisan 2015

MİLLET OLMA ZAMANIDIR !


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Değerli dostlar….

       Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, orada yaşayan ve oranın havasını, suyunu, toprağını kullanan insanların (milletin) ortak değerleri vardır. Bunların en başında acıda ve sevinçte ortak payda da olmaktır.

Yani devletin ve milletin değerlerine zarar gelince tüm şahsi ve siyasi ihtiraslarımızı bir tarafa bırakıp, vicdan penceresinden bakıp insanlık değerlerin de yol almaktır. Maalesef bilmem bu necip millete ne oldu da milletin içinden çıkan ve millete hizmet eden Türk polisini, Türk savcısını (Mehmet Selim Kiraz) gibi değerleri öldüren eli kanlı taşeron (PKK, DHKP-C , İBDA-L, EL-KAİDE ve İŞİT gibi) örgütlerin zalimlikleri karşısında vicdanlarımızın sesini best online casino unutup savcımızın 9 yaşındaki çocuğunun sorduğu “ Babam neden şehit edildi” sorusuna cevap veremediğimizdir.

Değerli dostlar….

Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte bizde millet olarak bir sınavdan geçmekteyiz. Ya millet olup, gelebilecek olan gerek siber saldırılara, gerek toplumsal katliamlara, gerek siyasi entrikalara, gerek basın hile ve desiselerine karşı uyanık olup sağduyularımızla hareket ederek millet olduğumuzu ispat edeceğiz, ya da helak olup gideceğiz.

Efendim; şehidimizin olduğu gün CHP’li belediye tarafından karnaval yapılıyorsa, körpecik gencimiz Berkin Elvan istismar ediliyorsa, terör örgütü masumlaştırılıp örgütlere dini veya mezhepsel kimlik giydiriliyorsa, haysiyet cellatları tarafından ülkesindeki terörü dünya ’ya pazarlanıyorsa terör örgütünün yayınladığı fotoğrafları sayfalarında baş manşet yayınlanıyorsa, artık millet olarak demokrasiye milletin değerlerine sahip çıkma zamanıdır.

Vakit geçmeden sosyal, kültürel ve ekonomik kanallarımızı yeniden gözden geçirmenin tam zamanıdır. Birbirimizi sevmenin bilincine varma zamanıdır.

İçimizdeki hainlerin, zalimlerin belirleme zamanıdır. Basın özgürlüğü istismarlığının, sosyal medya sorumsuzluğunun ıslahı zamanıdır.

Sözün özü; ister Türk ol, ister Kürt ol, ister Çerkez, ister Laz, ister Liberal, ister Ulusalcı, ister Faşist, ister Kominist ama önce insan ve de millet olmanın tam zamanıdır.


Ahmet AL

Share
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÇANAKKALE RUHU CANLI TUTULMALI

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Papatya Yayınlarından Mustafa Turan’ın "Destanlaşan Çanakkale"  kitabında anlatılanlara göre, yıllar önce eğitim sistemimizi incelemek üzere Japonya’dan bir heyet Türkiye’ye gelir. İnceleme tamamlandıktan sonra MEB yetkilileri, Japon heyetinden hiç beklemedikleri bir tepki almıştır. Konuk heyetin, dönemin Başbakanı rahmetli Turgut Özal’ın huzurunda dile getirdikleri acı gerçek şöyledir: “Türk eğitim sisteminde milli ruh yok...” Sonra şöyle devam etmişler: “Biz, eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı gid...
 • Anastasiadis: “Kıbrıslı Hellenizm”

  27 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Anastasiadis, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile 23 Mart günü yaptığı görüşmeden sonra bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın satır aralarında kullandığı kelimeler ibretlik. Bizim içimizde kendilerini “Türkçe konuşan Kıbrıslı” diye tanıtanlara hayal içinde olduklarının dersini veriyor Anastasiadis.  Görüşmeden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Anastasiadis, Guterres ile Eide arasında farklı bir yaklaşım saptayıp saptamadığı sorusu üzerine yaptığı açıklama içinde yer alan bir paragraf aynı aşağıdaki gibi, kelimesi kelimesine: “Farklı ...
 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
UA-36507442-2