logo

reklam
19 Nisan 2017

“Millet, Anadolu ihtilalini gerçekleştirmiştir”

 

Beyaz TV’de canlı yayına katılan gazeteci Cem Küçük, referandum sonuçlarını ve referandum sonuçlarını hazmedemeyerek halkı sokağa çıkarmak ve ülkeyi bir kaosa sürüklemek için gayret gösterenlere sert çıktı.
Gazeteci Cem Küçük, telefon bağlantısı ile katıldığı programda şu ifadeleri kullandı:” ODA TV gibi karanlık sitelerin ,bazı karanlık gazetelerin ve PKK paçavrası Cumhuriyet gibi gazetelerin milleti sokağa çıkarmak için gösterdikleri çapa yeni bir ‘Gezi’ kalkışması için gösterdikleri çabadır. Bunların ve FOX TV’nin kayıtlarını savcılar tek tek izlemektedirler. Halkı sokaklara davet eden ve bu seçimi tanımıyoruz diyenlere yönelik nasıl bir girişimde bulunacaklarını hep beraber göreceğiz.”
“Kılıçdaroğlu’nun ne dediğinin de bir önemi yoktur. Zaten yoktu ama parlamenter sistemde muhalefet partisi lideri olarak bir önemi vardı. Şimdi o da bitti. Artık yürütmenin başına milletin seçtiği önemli.”
” Dikkat ederseniz Kılıçdaroğlu, alınan %48 oyun tamamının kendine ait olduğunu sanıyor. Eğer bu seçim AK Parti-CHP seçimi olsaydı AK Parti en az %70 oy alırdı. CHP ise %30’un üzerine bir oy bile koyamazdı.”
” %51.4 bir zaferdir. Millet son noktayı koymuştur. Sistem değişmiştir.”
” CHP hala bunun farkında değildir belki ama artık parlamenter sistem diye bir şey yoktur. Onlara da geçmiş olsun. Ben beklemiyorum ama belki bir öz eleştiri yaparlar. “
Referandumda “EVET” çıkmasını “sivil ihtilal” olarak değerlendiren Küçük’e sistem değişikliğinin getireceği değişim ve dönüşüm nedeniyle sert geçişler öngörüyor musunuz şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:” Partili cumhurbaşkanlığı sistemi geçtiğine göre sayın Cumhurbaşkanının partisinin başına geçeceğini düşünüyorum. Parti teşkilatlarında değişikliklere gideceğini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.
Bundan sonraki süreçte muhalefetin durumunun ne olacağına yönelik soruya Küçük şu yanıtı verdi:”  Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Özdağ, Meral Akşener gibi tipler, yani FETÖ ile ihtisaplı olan, FETÖ söylemini kullanan isimler tasfiye olur. “
Cem Küçük referandum sonuçlarını hazmedemeyerek yenilgiyi YSK’nın hile yaptığı yalanına bağlayanlara;” en sert Erdoğan muhaliflerinden biri olan Taha Akyol bile dün akşam “seçimde hile yoktur” dedi. Bu tür yalan ve iftiraları bir süre daha dillendireceklerdir. Ancak millet bunları tarihin çöplüğüne atmıştır. CHP şimdiden kara kara düşünüyor. Ne yapacağız, ne edeceğiz diye!” dedi.
Cem Küçük sözlerini:” Bu büyük bir ihtilaldir. İlk defa millet, sivil irade eliyle Türkiye’deki sistemi değiştirmiştir. Gelecekte tarih kitapları 16 Nisan Referandumunu ülke tarihin en önemli olayı olarak yazacaktır.” ifadeleriyle tamamladı.
İŞTE O AÇIKLAMALARIN GÖRÜNTÜSÜ:

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2