logo

reklam
25 Nisan 2017

MHP Grup Başkanvekili Akçay,`AB süreci kabak tadı verdi`

AKPM’nin ‘Türkiye kararına’ MHP’den sert tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Akçay, Türkiye’nin AB sürecini de değerlendirerek ‘inanın kabak tadı verdi’ dedi

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AKPM’nin ‘Türkiye  kararına’ sert tepki gösterdi.

Akçay, “Son derece yanlış ve yanlı bir karar. Bu kararı Türkiye aleyhtarlığı olarak değerlendiriyor ve kınıyorum” sözleriyle değerlendirdi.

Sputnik’te yer alan habere göre MHP’li Erkan Akçay şu ifadeleri kullandı:”Türkiye çok yoğun bir şekilde terörle mücadele verirken, bir bölücü terör örgütüyle, bir FETÖ örgütüyle mücadele ederken, milyonlarca Suriye’den gelen göçmenlere kucak açmışken AKPM’nin bu kararı son derece anlayışsız ve Türkiye aleyhine bir karar. Bu kararın düzeltilmesi gerekir. Sürekli denetim halinde mi olacağız? Onlar buyuracak Türkiye yapacak. Türkiye’nin verdiği mücadeleye destek vermeyeceksiniz ve köstek olmaya çalışacaksınız. Terör örgütlerine kucak açmış bir Avrupa’nın bunları yapması kabul edilemez. Siz terör örgütlerine kucak açıyorsunuz, Türkiye düşmanlarına yol veriyorsunuz, bu nasıl bir dostluktur veya bu nasıl işbirliğidir?”

“İlla onlar buyuracak biz yapacak mıyız? Türkiye’de demokrasi var. Seçimler var, gizli oy açık tasnif var. Yani bu kararlara saygı duyacak ülkeler”   “OHAL’in mümkün olan en kısa zamanda kaldırılması” talebiyle ilgili, “Yardımcı olsunlar da bu süreyi kısaltalım. Avrupa bu konuda yardımcı olsa… Şimdi FETÖ’yü destekleyen ülkelerin olduğu bir AB ve bu tutumu karşısında, OHAL’in uzamasına da bunlar sebep oluyor”  “Bu süreç inanın kabak tadı verdi. Şu an AKPM’nin karnı ağrıyor bizim de başımız ağrıyor. Karşılıklı bu düzelecek ama dediğim gibi kabak tadı verdi”

Share
105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2