logo

reklam
24 Haziran 2015

MEVLANA’DAN ŞİİRLERLE SEMAZEN, MÜZİKLERLE FASIL BÜYÜLEDİ

Ramazan’ın ruhuna uygun eğlenceler, dinletiler, tiyatrolar Beylikdüzü Belediyesi’nin mahallelere taşıdığı etkinliklerde gerçekleşiyor. İftar sonrası vatandaşların vakit geçirdiği etkinlik alanlarında Mevlana’dan Şiir ve Hikayeler ve Sultan Sazende Fasıl Grubu’ndan Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserleri seslendirildi.2

Her akşam farklı noktalarda kalabalıkla ve manevi duygularla yaşanan Ramazan’da sanatçılar ağırlanıyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin Gürpınar, Yakuplu, Kavaklı ve Barış Mahallelerinde düzenlediği etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. 26 Haziran Cuma akşamı Büyükşehir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi etkinlik alanında başlayacak olan açık hava sineması ile unutulmaz Ramazan akşamları ise etkinliklere ayrı bir renk katacak.

Mevlana Gürpınar’da Anıldı

Yüzyıllardır öğütleri birçok insanın hayat felsefesi olan Mevlana, Gürpınar’da şiir  ve hikayeleriyle hayat buldu. Neyzen Serkan Bağkesen’in performansıyla büyüleyen tınılara, semazen gösterisi de eklendi. Sahnelenen gösteride izleyicileri etkileyen performanslar büyük beğeni topladı.

Yakuplu’da Fasıl Vardı

Yakuplu Mahallesi’nde sunucuyla etkinlik alanında bulunan minikler interaktif oyunlar oynadı. Çocuklar eski Ramazan ruhunu yaşayarak eğlenceli bir gece geçirdi. Oyunların ardından sahneye çıkan Sultan Sazende Fasıl Grubu, kanun, kemençe ve tefin uyumu eşliğinde vatandaşla buluştu. Yıllardır dillerde olan birçok esere, grubu dinlemeye gelen vatandaşlar da eşlik etti.

Share
393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2