logo

reklam
09 Kasım 2016

Meslek Hastalıkları Hastanesinde Yangın ve Kurtarma Tatbikatı

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Meslek Hastalıkları Hastanesinde Sağlıkta Kalite Standartları gereği her yıl düzenli aralıklarla gerçekleştirilen yangın ve kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.w7lit_1477643975_2498

Sağlık tesisinin Acil Durum ve Afet Yönetim Ekibi tarafından hazırlanan senaryo çerçevesinde gerçekleştirilen yangın ve kurtarma tatbikatına; UMKE personelleri, İstanbul İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler, hastane personeli ve hastanede tedavi gören hastalar da katıldı.

Tatbikat çerçevesinde; sağlık tesisinde görevli güvenlik personelleri hastaların ve personelin hastane içerisinden toplanma alanına güvenli bir şekilde yangın merdivenlerinden tahliyelerini sağlamıştır.  UMKE personelleri; hastane yatan hasta servislerinden ve toksikoloji laboratuvarından kurtarma faaliyeti gerçekleştirmiştir. Ayrıca İstanbul İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından hastane balkonunda mahsur kalan üç hasta için kurtarma operasyonu yapılmıştır.

Tahliye işlemlerinden ardından itfaiye eğiticileri tarafından; yangın tüpleri, kullanımı ve söndürme işlemi (ateş yakıp söndürme işlemleri) konularında eğitim düzenlenmiş, bir yangın esnasında yangın tüpüyle müdahale konusunda uygulama yapılmıştır.


Tatbikatla ilgili bilgi veren Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Özlem ORUÇ; “Yangın ve kurtarma tatbikatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Yıl boyunca hastanemiz uzman ekipleri tarafından verilen eğitimlerin ve gerçekleştirilen tatbikatların çok başarılı bir şekilde uygulanması hayli memnuniyet verici” dedi.  

Share
790 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2