logo

06 Ekim 2016

Merkezi Hükümete rest çekti:”Orada kalmaya devam edeceğiz”!

binali yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, Irak ile çıkan Başika krizi sonrası yaptığı açıklamada Türk askerinin Başika’da kalacağını söyledi.

Türk askerinin Irak’tan çıkmasını isteyen ve bu doğrultuda Birleşmiş Milletlere acil oturum için çağrıda bulunan Merkezi Hükümete, sert tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, “Bölgede DEAŞ ile mücadele etmek için Türk varlığı orada kalmaya devam edecek. Türkiye hakkında ileri geri konuşmak Irak’ın haddi değildir” ifadelerini kullandı.

9. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurasında konuşan Başbakan Yıldırım, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Irak’ta 63 değişik ülkeden askeri unsur var. Yeni Zelanda’dan var. Irak nere Yeni Zelanda nere. PKK’nın barındığı Irak’ta bugüne kadar Irak Merkezi Yönetimi tedbir almazken, 63 ülkeden askeri unsur bulunurken Türkiye’nin oradaki varlığına takılması abesle iştigaldir. Bunun hiçbir şekilde iyi niyetle izahı yoktur”

“DEAŞ ve PKK’nın bölgedeki varlığını bırakıp Türkiye’nin varlığına laf söylemesinin hiçbir anlamı yok. . Bağdat ne söylerse söylesin, bölgedeki DEAŞ ile mücadele için Türk varlığı orada kalmaya devam edecek. Bizim varlığımız daha fazla insanlık dramının yaşanmaması ve bölgedeki oldu bittilerin önüne geçilmesi içindir.”dedi

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2