logo

14 Ekim 2015

Merkez Bankası oyuna gelirse, faiz lobisi haksız kazanç elde edecek…

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri

Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÜLGENER açıkladı;

 3

     Birileri Türkiye’nin büyüme hızını şürerek,  

         en ağır darbeyi vurmaya hazırlanıyor….

    

Savunma sanayindeki müthiş gelişme karşısında,dışa

bağımlılığımız azaldı,ordumuz çok güçlendi.Türk

Silahlı Kuvvetlerimiz, terör örgütüne nefes aldırmıyor…..

 

 

Halim UTLU

Seçimi bekleyen Türkiye’nin, her zamankinden çok daha fazla kenetlenmeye ve birlik olmaya ihtiyaç duyduğuna vurgu yapan Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÜLGENER

“Birileri ülkemizin büyüme hızını düşürerek, en ağır darbeyi vurmaya hazırlanıyor. Merkez Bankası bu oyuna gelirse, faiz lobisi haksız kazanç elde edecek,inşaat ve otomotiv sektörü duracak, ülke ekonomisi kilitlenecek. Olumsuzluklar bir biri ardına gelecek. İşte tek parti iktidarı bunun için büyük önem taşıyor.”dedi.

Türkiye’nin vakit kaybetmeye tahammülü kalmadı

Bir yandan 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra gerçek yüzünü göstermeye başlayan terör örgütünün, yapmış olduğu hain saldırılarla ülkemizin çalkalandığını, diğer yandan 1 Kasım’da gerçekleşecek olan ‘tekrar seçim’ hazırlıklarını sürdürdüğünü hatırlatan ÜLGENER”Terörist gruplar terör eylemlerini sürdürürken şunu anlamamış: Teröre karşı çözüm için kararlı olan Türkiye’nin, artık bu işi 90’lı yıllardaki gibi geçiştirmeye, günlük ya da plansız programsız karşı koymalarla vakit kaybetmeye tahammülü kalmadığına” dikkat çekti.

Ordumuz çok güçlendi, terör örgütüne nefes aldırmıyor

ORSİAD Başkanı Özcan ÜLGENER’in gündeme ilişkin dün yaptığı basın açıklaması özetle şöyle;

“Türk Silahlı Kuvvetleri sessiz sedasız büyük bir hareketlilik içinde. Tank, tüfek, füze, uçak, helikopter,  gemi yaptı.  Savunma sanayisindeki müthiş gelişme karşısında, dışa bağımlılığımız azaldı, ordumuz çok güçlendi. Adeta bir balyoz gibi dört koldan operasyonlarına devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terör örgütüne nefes aldırmıyor.

Seçmen, siyasi istikrar olmazsa, ekonomik istikrarın olmayacağını anladı

Diğer yandan ekonomimiz, terör olaylarına paralel olarak, siyasi belirsizlikle birlikte durgun bir dönemden geçmekte. Seçmen, siyasi istikrar olmazsa ekonomik istikrarın gerçekleşmeyeceğini net bir şekilde anladı.

Sanayici bir taraftan 1 Kasım seçimlerinde olacakları beklerken, bir taraftan da, gelecekle ilgili planlarını tekrar gözden geçiriyor. 13 yıllık istikrar ortamının devamı için gerekli olan kararın sandıktan çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

Ülkemiz, çok daha fazla kenetlenmeye ihtiyaç duyuyor

Hem topraklarımızda, hem de en uzun sınırımızın bulunduğu komşumuz Suriye’deki olumsuzlukları takip eden yatırımcılar, seçimden çıkacak olası bir koalisyon sonucunda Türkiye’nin içine gireceği siyasi durumu görmeden hareket etmeyeceklerdir. Hal böyle iken, seçimi bekleyen ülkemiz, her zamankinden çok daha fazla kenetlenmeye ve birlik olmaya ihtiyaç duymakta.

Siyasi istikrarın bozulduğu ülkemiz, şimdiden en az 6 ay kaybetti. Birileri ülkemizin büyüme hızını düşürerek, en ağır darbeyi vurmaya hazırlanıyor.

Merkez Bankası oyuna gelirse, faiz lobisi haksız kazanç elde edecek

Merkez Bankası bu oyuna gelirse, faiz lobisi haksız kazanç elde edecek, inşaat ve otomotiv sektörü duracak, ülke ekonomisi kilitlenecek. Olumsuzluklar bir biri ardına gelecek. İşte tek parti iktidarı bunun için büyük önem taşıyor.

1 Kasım’da Türk halkı tarihî bir sınav verecek. “Türkiye partisiyiz” diyerek gençleri aldatanlar, oturdukları yerden ahkâm kesenler, sandıktan çıkacak sonuçla, gereken cevabıalacaklardır. Türk sanayicisi ve Türk sanayisi Türkiye’nin gelişimi ve dünyadaki hak ettiğiyere gelmesi için var gücüyle çalışmasına devam edecektir.”

 

Share
361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2