logo

19 Aralık 2016

Merhum Edip Yüksel anıldı

Müslüm Aktürk/ İSTANBUL

23.Dönem Mardin Milletvekili Doç. Dr. Cüneyt Yüksel’in babası, Mardin eşrafından Türkiye Büyük Millet Meclisi üstün Hizmet Ödülü Sahibi hayırsever işadamı Hacı Mehmet Edip Yüksel, vefatının birinci yılında Florya Şenlikköy’deki evinde yad edildi.

Şişli Müftüsü Mustafa Bilgiç, Fulya Balçık Camii İmamı İbrahim Duman, Teşvikiye Camii İmamı Recep Genç, Harbiye Camii İmamı Fethullah Gümüş, Ahmet Döşeyiciler, Büyük Piyade Paşa Camii İmamı İshak Danış ile Laleli Mesih Paşa Camii İmamı Mustafa Alpsoy’un katıldığı; Kuran-ı Kerim Tilaveti, mevlit ve duaların okunduğu anma töreninde dostları, sevenleri, hemşehrileri ve komşuları Yüksel ailesini yalnız bırakmadı. Üst iki katta erkekler, alt katta ise hanımlar, huşu içinde okunan mevlidi şerifi, Kuran’ı Kerim’i dinledi ve Şişli Müftüsü Mustafa Bilgiç’in ettiği dualara el açıp “Amin” dedi.

Anma programının sonunda Merhum Hacı Mehmet Edip Yüksel hayrına yemek verildi ve ayrıca davetlilere Mardin çöreği ikram edildi.

 

Babalarının anma törenine gelen davetlileri kapıda karşılayan Cüneyt Yüksel ve ailenin diğer fertleri, mevlit sonunda da yine misafirleri kapıya kadar uğurladı ve katılım için davetlilere teşekkür etti.

 

Biz de, Merhum Yüksel’e bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileriz…

Share
517 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2