logo

MERCEKHABER’DE YENİ DÖNEM

Türkiye siyasetine 50 yıldan beri hizmet eden Av. Mustafa Kuran, Mercek Haber Yayın Kurulu’nun yeni başkanı oldu.

Mercek Haber Gazetesi Yayın Kurulu’nda Av. Mustafa Kuran dönemi başladı. Aksaray’daki Kuran Otel’de yapılan toplantıda yaklaşık 2,5 yıldan beri Yayın Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan İbrahim Biter, görevini Av. Mustafa Kuran’a devretti. Devir tesliminde konuşan Biter, 8 yıllık bir geçmişi olan Mercek Haber Gazetesi’nin ilk Yayın Kurulu Başkanlığı’nı yapan Maksut Konyar’ın gazeteye önemli katkısı olduğunu söyledi. Mercek Haber’in kısa sürede adından söz ettirmesinde Maksut Konyar’ın önemli katkısına dikkat çeken Biter, şöyle devam etti:

TERAPİ SEANSLARI

“Görevi devir aldıktan sonra biz de elimizden geldiği kadar çaba sarf ettik. Yayın Kurulumuzu bir dostlar meclisi gibi topladık. Toplantılar zaman geldi terapi seanslarına dönüştü. Mercek Haber’e maddi destek sağlarken oluşan manevi atmosferden de hep birlikte yararlandık. Ancak zaman zaman aksamalar, yıpranmalar oluyor. Bunun için yeni görevlendirmelerle gazetemizi daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Bayrağı teslim ettiğim ve uzun zamandan beri tanıdığım değerli büyüğüm Sayın Mustafa Kuran abimize de yeni görevinde başarılar diliyorum.”

GÖNÜL BAĞI

Daha sonra söz alan Mercek Haber Gazetesi’nin ilk Yayın Kurulu Başkanı Maksut Konyar ise, başkanlık görevinden ayrıldıktan sonra da gazete ve emeği geçenlerle gönül bağının sürdüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

“Mercek Haber kadrosuna inandığım, güvendiğim için Yayın Kurulu Başkanlığı görevini üstlendim. Amaca hizmet ettiğini gördüğümden taşın altına elimi koydum. Şükürler olsun, Yayın Kurulu’ndaki diğere arkadaşlarımın da katkısıyla gazetemizi bir yerlere getirdik ve yoğun işlerimden dolayı bayrağı İbrahim Biter Bey’e teslim ettim. Daha sonraki süreçte toplantılara katılamasam da Mercek Haber’e gönül vermiş arkadaşlarımızla çeşitli vesilelerle bir araya gelerek hasbihal ettik. Mercek Haber’e desteğimiz bugüne kadar sürdüğü gibi bundan sonra da devam edecektir. Yayın Kurulu başkanlığı görevini üstlenen Av. Mustafa Kuran Bey’i de tebrik ediyorum.”

BAŞARININ ÖZÜ

Mercek Haber’in yeni Yayın Kurulu Başkanı Av. Mustafa Kuran ise, kendisinden önceki her iki başkana da, gösterdikleri çaba, gayret ve başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başarının özünün samimiyet olduğuna dikkat çeken Kuran, “Samimi davranırsak bütün işlerimizde daha çabuk muvaffak oluruz. Tabii ki emek vermek de gerekir. Emek vermeden başarmak mümkün değildir. Dolayısıyla yeni dönemimizde de eskiden olduğu gibi samimi olacağız ve başarı göstergemizi daha yükseklere ulaştıracağız. Yayın Kurulumuzdaki kadroya güveniyorum. Hep birlikte, elele vererek ülkemiz için, İslam Alemi için gecemizi gündüzümüze katıp yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Birbirimizi seveceğiz ve hedefimize Allah’ın izniyle ulaşacağız.”

Av. Mustafa Kuran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda söz alan diğer üyeler de Mercek Haber’in geleceğine yönelik çeşitli görüşleri dile getirdi.

Toplantının sonunda Maksut Konyar ve İbrahim Biter’e, Yayın Kurulu başkanlıkları dönemindeki hizmetlerinden dolayı birer plaket verildi.  

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
854 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2