logo

17 Şubat 2016

‘Mehmet Akif Ersoy Okumaları’ Projesi Büyük İlgi Gördü

7Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kitap okumaları faaliyet programı kapsamında çeşitli illerde uygulanan “Mehmet Akif Ersoy Okumaları”nın Gaziantep ayağının ilk toplantısı yapıldı.

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali TİRYAKİOĞLU’ nun katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Binasında düzenlenen toplantıya projede görev alan okul müdürleri edebiyat öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşması Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ tarafından yapıldı.

Toplantının son bölümünde öğrencilerin ve öğretmenlerin projeyle ilgili sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ Akkent Anadolu Lisesinde Öğrenim gören ve Okul müdürü Cuma TİRYAKİ tarafından projeye dahil edilen Suriyeli öğrenci Alaa EIBESH’ in söz alması üzerine Suriyeli bir öğrencinin böyle bir projede yer almasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Türkçeyi güzel konuşması ile dikkat çeken öğrenci Alaa EIBESH; Mehmet Akif ERSOY’ un ümmetçilik, kardeşlik, fedakarlık yönünden çok etkilendiğini ve bu konu üzerinde çalışarak Prof Dr Sami GÜÇLÜ’ nün katılacağı bir sonraki toplantıda sunum yapmak istediğini söyledi.

Program çıkışında Akkent Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cuma TİRYAKİ,İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ,  Tarım ve Köyişleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, öğrenci Alaa EIBESH birlikte fotoğraf çektirdi.

Share
229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2