logo

reklam

Medya faşizmi ve Arda Turan


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Arda Turan tarihimizin gelmiş geçmiş en yetenekli, en edebli, en halkçı, en efendi ve en başarılı futbolcusudur.

Kim ne derse desin…

Kim ne yazarsa yazsın Arda’nın bu başarısını gölgeleyemeyecekler.

Bir çok başarılı insanlar gibi Arda’da medya faşizmine kurban verilmek üzere.

Bir kaç medya patronunun ve onların silahşörlerinin egoları yüzünden hiç kimse Arda’yı halkın gözünden düşüremeyecek.

Bir çok gazeteci ve sözüm ona yazarlar, kendilerini dev aynasında görmekten artık vazgeçmeliler. Biz istediğimizi zirveye çıkarır,istediğimizi zirveden zemine çaktırırız mantığıyla hareket etmekten artık vazgeçmeliler.

Siyasi arenada rahmetli Erbakan’ı alaşağı eden faşist medya, Erdoğan’ın liderliği sayesinde bu alanda söz geçiremeyince egosunu başka alanlarda tatmin etmeye başladı.

Ama siyasi arenada Erdoğan ile baş edemeyenler, futbol arenasında da Arda Turan ile baş edemeyecekler.

Arda Turan ile ilgili merkez medyada çıkan haberleri okursanız , nasıl da tek yürek olup saldırdıklarını görürsünüz.

Çünkü onlar birer tanrıça ve siz onların tanrıçalarına el uzattınız.

Onlar sizlere her türlü hakareti yaparlar, yalan yanlış haberler yaparak sizleri toplum içine çıkamaz hale sokarlar, ancak siz onlara son derece insani bir tepki gösterdiğinizde sizi adeta vatan haini ilan edebilirler.

Kediyi çok sıkıştırırsan tırmalaması kaçınılmazdır.

Hele hele bir çakala arslanı boğdurtmaya kalkarsan o arslan ilk fırsatta seni şamar oğlanına çevirir.

Senin gazeteci olman, medya gücünü elinde tutman bu kaideyi değiştirmez.

Arda Turan öz be öz bu vatanın evladıdır.

Söz konusu olan millilik veya milli takım olunca her vatandaş gibi onun da vitesleri atar.

Dolayısıyla milli takım ve prim yakıştırmalarına her birey gibi onunda tepki vermesi gayet doğal. Hele hele para için milli takımı sattı imasında bulunmak bile insanları çileden çıkarmaya yeter.

Ama sizler dokunulmazsınız ya… Tüm medya birleştiniz ve adeta ortak manşetler attınız ya.

Tüm medya Arda Turan’ı kınadı diyorsunuz ya. Liseyi zar zor bitirebilmiş tek yeteneği yaşı olan birine, bir dünya yıldızını yedirtmeye kalkıyorsunuz ya.

Bu da sizin son ego tatmininiz olacak.

Şiddet sadece fiziken olmaz, şiddetin en alası kalemle olur, yazıyla olur.

Yalan ve en ahlaksız haberi yapıp, itiraz edenlere pis pis sırıtarak “o zaman tekzip gönder inceler duruma göre yayınlarız” diyen faşist medya mensupları acaba neden Arda Turan olayında “bu sıradan bir kavgadır, mahkemeye gidip şikayetçi olsunlar, gerisi bizi ilgilendirmez” demediler.

Diyemezler.

Çünkü saltanat ve rant onlarda. İnsanlara ne kadar çok hakaret edip ne kadar çok yalan haber yaparlarsa reytingleri o kadar artıyor ve bir o kadar da fazla rant elde ediyorlar.

Lise mezunu yaşlı gazetecinin adını hiç duymadım ve hala bilmiyorum. Bu da benim cahilliğim olsun. Ancak 50 sene sonra bile Arda Turan’ın ismini bu halk bilecek.

Buda halkımızın vefakarlığı olsun.

Etiketler:
Share
125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
 • “İslam Dünyasında oluk oluk kan akarken biz bayram mı yapacağız?!!”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Manevi atmosferi yüksek bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakıyoruz.Günahlardan arınmış,bağışlanan kullardan olma ümidiyle bayram  hazırlıklarına başladık. Bayramlar; neşe demek,sevinç demek.Peki biz inananlar olarak bu bayramı neşe ve sevinçle karşılayabiliyor  muyuz? Ya da diğer bir ifadeyle sevinçle karşılamalı mıyız? İslam beldelerinin neredeyse tamamında kan ve gözyaşı hüküm sürerken nasıl bayram yapabiliriz? İslam tarihinde daha önce belki de hiç olmadığı kadar büyük acılar yaşanmaktadır! İslam Alemi bu kadar acz içine belki hiç düşm...
 • BAYRAMLARDA TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Her yıl kutlanan dini bayramlarda yüzlerce insanımız ölmekte ve yüzlercesi de yaralanmakta ve bayramlar aile ve ülkede bir yas ve cenaze kaldırma yerine dönüşmektedir. Öncelikle uyarılarımızı sürücülerimize, yük ve yolcu taşıyan ticari araç şoförlerine yapmak istiyoruz. Bu sebeple sürücülerin; 1- Dinlenmiş ve uykusunu almış olarak yola çıkmalıdırlar, 2- Gidilecek yere göre zamanında yola çıkmalı, acele etmemeli, geç gitmeyi göze almalıdırlar, 3- Özel araçlardaki sürücü ve diğer yolcular emniyet kemerlerini mutlaka takmalıdırlar, 4-Trafik ...
UA-36507442-2