logo

reklam
25 Ekim 2016

“Meclis’te kabul edilirse halka gitmekten kimse çekinmesin.”

bahçeli

Grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, ‘Başkanlık Sistemi’ ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bahçeli ” MHP teklifi inceleyip bir karara varacaktır. Biz eğer Meclis’te evet dersek, milletin önünde de evet deriz. AK Parti’nin teklifi Meclis’te kabul edilirse halka gitmekten kimse çekinmesin.” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ’NİN GRUP KONUŞMASINDAN BAZI SATIRBAŞLARI ŞÖYLE:

– ” Bugüne kadar millete karşıt adım atmadık, atmayacağız.”

-“Türk devletinin varlık haklarını tahrip etmek isteyenlere hoşgörü göstermeyeceğiz. ”

-” Muhalefet etmekle, eleştirmekle, milletimizin beklentilerini karşılayamayacağımızı iyi biliyoruz. ”

-” Türkiye’nin sorunlarının farkındayız. Biz devletin tıkandığını, anayasanın askıya alındığını söylüyoruz. 15 Temmuz’dan sonra dönüşüm gösteren siyasi durum yeni ihtiyaçları ortaya çıkardı.”

-” Fiili başkanlık uygulaması Türkiye’nin idari sistemine aykırıdır.”

-” Bizim Başkanlık sistemine olumlu baktığımızı nereden çıkardılar? MHP, parlamenter sistemden yanadır, revize edilmesini istemektedir. Ne çare kulp takmayı sürdürüyorlar.”

-” AK Parti’nin anayasa teklifi henüz ortaya çıkmadı. Bizim ağzımızdan evet ya da hayır çıkmadan referandumu yapıp sonuç verenler darbe şakşakçılarıdır. Bunların ki nato kafa nato mermerdir. Biz eğer Meclis’te evet dersek, milletin önünde de evet deriz.”

-” MHP teklifi inceleyip bir karara varacaktır. peşin hükümlüler, siyasi yan kesiciler bizim nasıl bir tavır takınacağımızı o zaman görecekler. “

-” AK parti’nin teklifi Meclis’te kabul edilirse halka gitmekten kimse çekinmesin. AK Parti ne hazırladıysa getirsin görelim

Etiketler:
Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2