logo

06 Haziran 2016

MECLİSTE BEYLİKDÜZÜ’NE MEYDAN VE NİKAH SARAYI MÜJDESİ…

8688cdca-9f81-4331-b908-83116e361768

BEYLİKDÜZÜ  MEYDAN VE NİKAH SARAYINA KAVUŞACAK

 

Beylikdüzü Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın 1.Oturumu gerçekleşti. Ramazan ayının tüm ülkeye hayırlara vesile olmasını dileyerek meclisi açan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Caddesi FSM Camii alanını meydan karakterine kavuşturulacağının müjdesini verdi. Meydan içinde bulunacak olan Nikah Sarayında yüksek kapasiteli nikah salonları, farklı aktivitelere ev sahipliği yapacak çok amaçlı salonlar ve zemin altı otoparkı bulunacağını ve projede yerel STK’lar için yerler ayrıldığını belirtti. Projenin geliri ise meclisten oy çokluğu ile geçen ve arazi satışı ile ilgili olan 6. madde uyguladığında sağlanmış olacak.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde toplanan Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Oturumu yapıldı. AK Parti Grubu 2 sözlü ve 1 yazılı önerge sundu. Yazılı önerge oy çokluğu ile reddedilirken 2 sözlü önerge oy birliği ile mecliste kabul edildi. Haziran ayı meclisinde toplam 10 gündem maddesi ile 1 komisyon raporu görüşüldü. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11. Maddeler ile 8. Madde Komisyon Raporu oy birliği ile meclisten geçti. Sunulan 2 Başkanlık teklifi de oy birliği ile kabul edildi.

 

FSM Camii Etki Alanı Hizmetle Dönüşüyor

 

Mecliste Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma işi kapsamında Fatih Sultan Mehmet Camii ve meydan düzenlemesi ile Nikah Sarayı yapımı projesini hayata geçireceklerini söyleyen Başkan İmamoğlu, modern, iç mekanları ferah, doğal ışık alan bir Nikah Sarayı inşa edileceğini belirtti. Mevcut otopark fonksiyonunu da kapasitesini artırarak koruyacak olan bu alan, Beylikdüzü’nde yaşayan insanlar için daha iyi hizmet veren bir çok amaçlı nikah sarayı haline getirilecek. Alanda yapılacak olan çok amaçlı bu tesisin yapısı, meydan dokusunun bozulmamasına dikkat edilerek şekillenecek. Proje içerisinde yaklaşık 400’er m2 büyüklüğünde 4 adet nikah salonu ve 180’er m2’lik 4 adet takı salonu, toplamda 740 m2’lik çok amaçlı salonlar, yaklaşık 900 araçlık kapalı otopark ve hizmet birimleri yer alacak. Tüm bu projenin geliri ise mülkiyeti belediyeye ait olan sanayi ve konut alanı nitelikli parsellerin arazi satış işlemi ile gerçekleşecek. Arazi satışı ile ilgili olan İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nden gelen 6. Madde de meclisten oy çokluğu ile geçti.

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Çalışılacak


Gündemin 2. Maddesi olarak Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen Eşitlik Birimi Çalışma Yönergesi oy birliği ile meclisten geçti. Eşitlik Birimi, belediyenin tüm plan, program ve uygulamalarında toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığının uygulanabilmesi amacıyla kuruldu. Birimin çalışma kapsamında özellikle şiddete uğrayan veya yaşam riski altında olan kadınların beraberindeki çocuklar, müdürlüğün birimlerine başvuran kadınlar, aile içi şiddete maruz kalanlar, işyerlerindeki psikolojik taciz ve yıldırma hareketleri, cinsel yönelim ve cinsel kimliklerinden dolayı ayrımcılığa maruz kalan bireyler yer alıyor. Eşitlik Birimi, toplumun her statüsünden bireyin herhangi bir ayrım gözetilmeksizin belediye hizmetlerinden eşit yararlanması ve hizmetlere erişimlerinin önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik projeler yapmak ile bu konuda toplumsal farkındalığın geliştirilmesi hususunu kendine misyon ediniyor.

 

Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2