logo

Masum Türker’i öldürmek istemişler

Devlet Eski Bakanı Masum Türker, örtbas edilen, edilmeye çalışılan birçok olayı ortaya çıkardığı için kendisine suikast düzenlendiğini öne sürdü.

61f7390e-06c8-4f87-b696-7599075a257c

Müslüm Aktürk / İSTANBUL

Devlet Eski Bakanı Masum Türker, örtbas edilen, edilmeye çalışılan birçok olayın içyüzünü bildiği için kendisine suikast düzenlendiğini, Susurluk’a benzettiği olaydan zor kurtulduğunu öne sürdü.

Türker, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından İstanbul Pullman Otel’de “Potansiyelin Keşfi: Kapasite Yönetimi ve Derinleşme” ana teması altında düzenlenen İş Diplomasisi Çalıştayı’na “Anahtar konuşmacı” olarak katıldı.

Devletin desteği olmadan özel sektörün gelişmesinin mümkün olmadığını belirten Türker, ülke dışında ise ahbap çavuş ilişkilerin çok önemsenmediğini ulusal çıkarların ekonomiye yön verdiğini söyledi. Yakın tarihte Türkiye’de 300’ün üstünde İran şirketi kurulduğunu hatırlatan Türker, STK’ların devletle işbirliği yapıp iş diplomasisinde inisiyatif alması gerektiğini kaydetti.

AB HEDEFTİR AMAÇ DEĞİL

Avrupa Birliği’nin amaç değil bir hedef olduğunu belirten Türker, Bülent Ecevit’in AB’yi ret ettiği iddialarına ise katılmadığını açıkladı.

İŞİD’in, İngiltere, ABD ve Rusya tarafından kurulduğunu savunan Masum Türker, aksi halde kısa sürede Suriye ve Irak’ta böylesine büyük bir alana yerleşmenin mümkün olamayacağını vurguladı. İŞİD’e katılanlara bin 500 ila 10 bin dolar arasında maaş verildiğini öne süren Türker, MİT tırlarında da silah iddialarının aksine altın ve dolar taşındığını savundu.

AMENTÜ ÇEKEREK KURTULDUM

Türkiye’de örtbas edilen, edilmeye çalışılan birçok olayın içyüzünü ortaya çıkardığı kendisine suikast düzenlendiğini öne süren Masum Türker, geçen yıl Ankara’daki il başkanları toplantısına gitmek üzere Sabiha Gökçen Havaalanı’na doğru hareket halindeyken TEM’de Mirkelam Tesisleri yakınlarında yabancı plakalı bir TIR’ın emniyet şeridinde aracına arkadan çarparak sürüklemeye başladığını anlattı. Frene basmasına rağmen yaklaşık 150 metre kadar sürüklendiğini bildiren Türker, “O an aklıma Susurluk geldi. Amentü çekmeye başladım. Şayet sakin davranmayıp sol şeride kaçsaydım arkadan gelen aracın altına girecektim. TIR’ın plakasını polise bildirdim, bir şey çıkmadı.” dedi.

ERDOĞAN’I SAVUNURUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’de eleştirebileceğini belirten DSP Eski Genel Başkanı Masum Türker, “Ancak durum ülke dışında olunca hiç kimsenin Sayın Erdoğan’a kötü söz söylemesine izin vermem. Çünkü Erdoğan bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır. Ben de bu ülkenin bir vatandaşı olduğum için Cumhurbaşkanına söylenen her kötü sözün bana da söylendiğini kabul ediyorum. Bu nedenle bugüne kadar hiç kimsenin yurt dışındayken Cumhurbaşkanımıza yanlış bir laf etmesine izin vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim” ifadesini kullandı.

Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2