logo

12 Temmuz 2017

Martin’den Avrupa medyasına ‘Srebrenitsa katliamı’ tepkisi!

Martin Lejeune:” Sizi hiçbir zaman unutmayacağız.”

Srebrenitsa Katliamı, yirminci yüzyılda Avrupa kıtasında şahit olunan son soykırım olarak tarihin karanlık sayfalarına geçti.

1995 yılında 11 ve 22 Temmuz tarihleri arasında Sırp Cumhuriyet Ordusu birlikleri tarafından gerçekleştirilen katliamda 8 bin 373 Müslüman öldürüldü. Henüz 2012 yılında toplu mezarlarda bulunan katliam kurbanlarından 6 bin 838 tanesinin kimliği tespit edilebildi. 2013 yılının Temmuz ayında 6 bin 66 kurbanın cenazesi Potocari mezarlığında defnedildi.

Katliama Batı adeta göz yumdu. Bölgede BM adına bulunan Hollandalı birlikler kendilerine sığınan 25 .000 masum Bosnalıları koruma bahanesiyle silahlarını ellerinden aldıktan sonra Sırplara teslim ederek katliamlara çanak tuttu.

Bat’ı dünyasının utancı olan bu katliamın yıldönümü her yıl olduğu gibi bu yılda görmemezlikten gelindi. İslam dünyası vahşeti adeta unutmuşcasına davrandı. Batı dünyası da vahşetin yıldönümünü hatırlamak şöyle dursun medyasında yer vermeyi bile gereksiz görmüş.

Alman medyası yüzyılın vahşetine gazetelerinde hiç vermediği, görmemezlikten geldiği görüldü.Aşağıdaki tabloda Alman’ya da yayınlanan gazeteler ve “Sebrenica” katliamını ne kadar haberleştirdikleri verilmiştir.

Gerek Türkiye’de,gerekse İslam dünyasında yaşanan haksızlıklara ve Batı’nın iki yüzlülüğünü açık açık ifade etmekten çekinmeyen, Türkiye’ye Erdoğan’a sempatisi ile bilinen Alman Gazeteci Martin Lejeune; Batı’nın bu çifte standardına isyan etti!

Martin Lejeune, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda Alman gazetelerin “Sebrenica” katliamına duyarsız kalmalarını eleştirdi. Martin, Batı medyasında vahşetle ilgili tek bir başlığın bile olmamasını ‘hayret verici’ olarak nitelendirdi.

Martin Lejeune aşağıdaki resmi şu ifadelerle takipçileriyle paylaştı.” Başımız sağ olsun Bosna. Bende Srebrenica Şehitleri için Dua ediyorum . Sizi hiçbir zaman unutmayacağız.”

NOT: “Mercekhaber Gazetesi adına Alman Gazeteci Martin Lejeune’yi, “Sebrenica katliamı” ve benzeri olaylarda gösterdiği insani tavırdan, dolayı tebrik ediyor, Şükranlarımızı sunuyoruz.”

(Wir als  Mercekhaber Zeitunung Management, gratulieren den Deutschen Journalisten Martin Lejeune, wegen seine veröffentlichungen„Massaker von Srebrenica“ und humanitärer Haltung in ähnlichen Veranstaltungen gezeigt hat. )

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

Etiketler:
Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2