logo

reklam
02 Mayıs 2017

MARDİNSPOR MAÇINDA KAVGA, MAÇ TATİL EDİLDİ

Normal süresi ve uzatmalar 1-1 sona eren maçta Arsin sporlu futbolcuların saldırısı ve tahriki sonucunda çıkan olaylar maçın tatil edilmesine neden oldu.

Bölgesel Amatör Lig 3. Grup’ta mücadele eden Mardinspor,, sezonu na mağlup olarak birinci sırada bitirdi. 3. Lig’e yükselme maçında geçtiğimiz hafta Karaköprü ile karşılaşan kırmızı lacivertliler, rakibi ile yenişemeyip penaltılar sonucu yenilmişti.

​ Bugün de Erzurum Kazım Karabekir Stadı’nda Arsinspor, ile karşılaşan Mardin 47 Spor zorlu mücadelenin ilk yarısında aradığı golü bulamadı. İkinci yarıya daha etkili başlayan Kırmızı-Lacivertliler 52.dakikada Abdul Rezzak Hakemlerin tereddüt sonrası gösterdiği Omar’ın penaltı golüyle 1-0 yenik duruma düştü.. Taraftarlarının büyük desteğini arkasına alan Mardinspor bu dakikadan sonra sahada adeta tek kale oynamaya başladı. 81.dakikada beklediği gölü bulan Mardinspor’un, maçın normal süresi içerisinde 3 topu direkten dönünce 1-1 eşitlikle tamamladı.
Uzatma dakikalarında yoğun baskısını sürdüren Mardinspor’un bu dakikalarda da 1 topu direkten döndü.


Uzatma dakikalarını da da gol sesi çıkmayınca penaltılara gidildi. Büüyük çekişme ve heyecan içinde Maç Mardinsporun -8-7 üstüntüğü ile süreken Arsinspor penaltı atışını kullanacağı sırada Penaltı atışından dönen futbolcuya el kol hareketi sonrası saldırması iki takım futbolcuları arasında kavgaya dönüştü.

Yaşanan kavga sonrasında burada önlem için bulunan Çevik Kuvvet Polisi sahaya girerek oyuncuları ayırdı. Çıkan kargaşada Mardinsporlu oyuncular darp edildi. . Bu sırada Mardinsporlu taraflarlardan bazıları Arsinspor lu protokol tarafından atılan çiçek saksı ve sandalyeler ve yabancı maddelerden sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldığı görüldü.

Yaşanan olaylarının durmaması sonrasında hakemler soyunma odasına gtiti. Hakemler ile yapılan görüşmeler, ve Arsinsporlu kalabalık siyasi ve üst düzey yöneticilerinın baskısı sonucu maç tatil edildi.
Maç hakkında kararı fütbol federasyonu önümüzdeki günlerde verecek.

Share
178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2