logo

17 Ağustos 2016

MARDİNLİLERDEN ESKİ BAKAN MUAMMER GÜLER’E İADE-İ İTİBAR KAMPANYASI

127-25 Aralık 2013 Tarihinde Terör Örgütü FETÖ’nün gadrine uğrayarak,Mağdur edilen ve İçişleri Bakanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Eski Mardin Milletvekili Muammer Güler’e iade-i İtibar yapılarak yeniden Bakanlık görevine atanmasını isteyen Mardinliler Sosyal Paylaşım sitelerinde Kampanya başlattı.

27-25  Aralık  2013 Tarihinde Terör Örgütü FETÖ’nün gadrine uğrayarak,Mağdur edilen ve İçişleri Bakanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Eski Mardin Milletvekili Muammer Güler’e iade-i İtibar yapılarak yeniden Bakanlık görevine atanmasını isteyen Mardinliler Sosyal Paylaşım sitelerinde Kampanya başlattı.

Eski Bakan Muammer Güler’in kasıtlı olarak isminin dahil edildiğine inanan Mardinliler,Çok önemli bir Bakanlık olan İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan ve bu görevi başarıyla yürüten Muammer Güler’in özellikle hedef alındığınıı ve Ak Parti Hükümeti’nin iktidardan indirilmesini hedefleyen girişimin,Bakan Muammer Güler’i hedef aldığını belirterek,15 Temmuz Darbe girişimi soruşturmasında elde edilen bilgiler ışığında yeniden  değerlendirilmesi gerektiğine inanan  İstanbul Bahçelievler Mardinliiler Derneği Başkanı Ahmet Fuat Bodur Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yeniden Bakanlık görevine atanması suretiyle iade-i itibar yapılması gerektiğini belirterek bu uğurda kamu oyu oluşturmak için  Kampanya yürüteceklerini açıkladı.

7 AR?ALIK’TA NE OLMUŞTU ?

Bazı kamu kurumlarına ve savcılığa yapılan rüşvet, görevi kötüye kullanma ve ihalelere fesat karıştırma ihbarı üzerine 13 Eylül 2012, 21 Eylül 2012 ve 14 Şubat 2013 tarihlerinde soruşturmalar başlatıldı. Başsavcılık tarafından görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı Celal Kara’nın talimatı üzerine, 17 Aralık 2013 tarihinde şüphelilerin ev ve işyerlerinde arama yapılarak ele geçirilen çeşitli eşya ve paralara el konuldu. Dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Oğuz Bayraktar, işadamı Ali Ağaoğlu, Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan ve Rıza Sarraf gözaltına alındı.

17 Aralık soruşturması kapsamında “görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık” suçlarını işlediği iddiasıyla” hakkında soruşturma açılan Ak Partili 4 bakan arasında yeralan Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, Oğlu Barış Güler bu soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra 25 Aralık tarihinde bakanlık görevinden istifa etmiş ve Hakkında cezai soruşturma açılabilmesi için TBMM’ye fezlekeler sunulmuştu. Mecliste 5 Mayıs 2014’te bu amaçla kurulan komisyon 5 Ocak 2015’e kadar çalışmalarını sürdürmüş ve  ve bakanların Yüce Divan’a gönderilmemesi yönünde karar almıştı.. Mecliste yapılan oylama sonucu bakanların Yüce Divan’a gitmemeleri yönünde karar çıkmış,Güler’in oylamasında 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanılmıştı.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2