logo

28 Aralık 2016

Mardin’in gururu oldu

Beykoz Cumhuriyet Savcısı Serkan Ağalday, İstanbul İstinaf Mahkemesi’ne yüksek yargıç olarak atandı. Ağalday’ın bu ataması İstanbul’da yaşayan Mardinli hemşehrileri tarafından sevinçle karşılandı.

Serkan Ağalday, Beykoz’daki başarılı çalışmalarından dolayı bir süre önce kurulan İstanbul İstinaf Mahkemesi’nin 6. Ceza Dairesi’ne tayin edildi ve görevine başladı. Yüksek yargıç olarak görev yapacak olan Ağalday’ın yer aldığı İstanbul İstinaf Mahkemesi, İstanbul’un dışında Marmara Bölgesi’nde bulunan Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, İzmit, Bursa, Bilecik ve Yalova’daki davalara da bakıyor.

 

İstinaf Mahkemeleri, yoğun iş yükünün altından kalkmakta zorlanan ve bu yüzden davalarda uzun süre karar verilemeyen Yargıtay’ın yükünü hafifletmek için kuruldu. Bundan böyle artık temyiz edilen davalar Yargıtay’a değil her bölgenin kendi Yargıtay’ı sayılan İstinaf Mahkemelerine gönderilecek.

 

Yedi bölgede faaliyete geçen mahkemeler Marmara’da İstanbul, Ege’de İzmir, İç Anadolu’da Ankara, Karadeniz de Samsun, Doğu Anadolu’da Erzurum, Güney Anadolu’da Gaziantep, Akdeniz’de ise Antalya illerinde hizmet verecek. (Müslüm AKTÜRK-İSTANBUL)

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2