logo

MARDİN’DE İLK DEFA ÇAY SEMPOZYUMU YAPILACAK

ADNAN AVUKA MARDİN

0Diyarbakır ve Mardin’de Ödüllü Çay İçme Yarışması ve Sempozyum

ÇAYKUR ve Rize Ticaret Borsası tarafından Diyarbakır ve Mardin ilerinde ‘Doğal ve Sağlıklı ÇAYKUR’ çayının anlatılacağı sempozyum ve halkın katılımı ile kuru çay ödüllü çay içme yarışmaları düzenlenecek.

ÇAYKUR ve Rize Ticaret Borsası öncülüğünde gerçekleştirilecek olan sempozyumda Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilen dünyanın en doğal ve sağlıklı organik çayı konu edilecek, insan sağlığını tehdit eden kaçak çayın zararlarına dikkat çekilecek. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun katılımcıları bilgilendireceği sempozyumda İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Çelik ile İstanbul Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Çelik bilimsel değerlendirmeler ışığında kaçak çayın insan sağlığına verdiği zararları anlatacak.

DİYARBAKIRLILAR ÖDÜLLÜ ÇAY İÇME YARIŞMASINDA BULUŞUYOR

25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 13:30’da Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi Devlet Klasik Türk Müziği Koro Salonunda gerçekleştirilecek sempozyum sonrasında ise ödüllü çay içme yarışması düzenlenecek. Vatandaşların katılımı ile yapılacak çay içme yarışmasında belirlenecek sürede en fazla çay içen ve ilk 3’e giren kişilere kuru çay ödülü verilecek. Etkinlikte ayrıca vatandaşlara gün boyu çay ikramında bulunulacak.

Sempozyum 26 Nisan tarihinde Mardin ilinde gerçekleştirilecek.

Share
405 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2