logo

20 Nisan 2015

MARDİN VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Mardin Valiliği Dün sabah saatlerinde meydana gelen ve 3 ölü biri ağır 6 kişinin yaralandığı olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

0

Mardin Valiliği Dün sabah saatlerinde meydana gelen ve 3 ölü biri ağır 6 kişinin yaralandığı olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak,  19 Nisan 2015 Pazar günü saat 7.50 sıralarında Mazıdağı Balpınar Mahalle sakinleri ile Derik İlçesi Zeytinpınar Mahalle sakinleri arasında arazide hayvan otlatma meselesinden dolayı çobanlar arasında çıkan silahlı çatışmanın çok eskiye dayanan bir arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıktığını ve durumun kontrol altına alındığını belirterek, çatışmada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Mardin Valiliğinin olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:” 19 Nisan 2015 Pazar günü saat 7.50 sıralarında Mazıdağı Balpınar Mahalle sakinleri ile Derik İlçesi Zeytinpınar Mahalle sakinleri arasında arazide hayvan otlatma meselesinden dolayı çobanlar arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde olayın Balpınar Mahallesinde ve Sisan Mezrasında yaşayan ailelere sirayet etmesiyle, Sisan Mezrası Gov Tepe üzerinde silahlı kavga olayı meydana gelmiştir.
Meydana gelen silahlı kavga olayında her iki tarafın birbirilerine av tüfeği ve uzun namlulu silahlar ile ateş açmaları sonucu 3 kişi ( N.K. ,S.K. , K.E.) hayatını kaybetmiş; 1’i ağır olmak üzere 6 kişi ( K.K. , M.K. , M.K. , A.K. , M.K. , A.K. ) yaralanmış; yaralılar 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansları ile Mardin ve Batman’da bulunan çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır.
Jandarma ve Emniyet güçleri tarafından gerek olay yerinde gerekse hastanelerde güvenlik tedbirleri alınmış olup durum kontrol altındadır.
Olayla ilgili Derik Cumhuriyet Savcılığınca tahkikata başlanmıştır”Denildi.

Share
341 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2