logo

14 Nisan 2015

MARDİN TEMSİLCİMİZ ADNAN AVUKA’YA ÖZEL ÖDÜL

0MARDİN,DE TURİZM ALANINDA  HİZMET EDENLERE ONUR ÖDÜLÜ

TEMCİLCİMİZ ADNAN AVUKA BİRİNCİ SECİLEREK 18 NİSANDA YAPILACAK BÜYÜK BİR TÖRENLE ONUR ÖDÜLLERİ VERİLECEK

                                                                                 ÖZEL HABER MARDİN

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) işbirliğinde,Mardin’in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi veya kuruluşlara verilecek“Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülü”nü kazanan isimler belli oldu.

“2015 Mardin Hizmet ve Onur Ödülleri” nin sahiplerini belirlemek üzere;  Mardin Valiliği, Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Kent Konseyi, Mardin Ticaret Odası,Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve 8 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerini Mardin Artuklu Üniversitesi  senato   toplandı salonunda  bir araya geldi.

 

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ve Kent Konseyi Başkanı Eski Mardin Belediyesi başkanı emekli öğretmen Aydın Saraçoğlu’nun iyi dilek ve başarı temennilerini dile getirdikleri açılış konuşmalarından sonra bir önceki toplantıda belirlenen adaylar değerlendirilerek ve isim değişiklikleri yapıldı.

 

Aydın Saraçoğlu başkanlığında başlatılan toplantıda seçici kurul üyeleri; temsil ettikleri kurumların ödül için belirlediği adayları ve bu konudaki gerekçelerini ayrıntılarıyla açıkladı.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından hazırlanan ödül yönergesine ilişkin görüşlerin tartışılıp, Mardin’in tanıtımı ve turizmine katkısının ele alındığı karşılıklı fikir alışverişinden sonra yapılan gizli oylama sonucunda: Kültür, Sanat, Edebiyat ve Mimari ödülüne İsmet Yedikardeş, Turizm ve Tanıtım ödülüne Mardin eski Valisi Temel Koçaklar, Girişim ve Yatırım Ödülüne İzalaOtel,Turizm Emekçileri Ödülüne ise fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Adnan Avuka ve Reyhani Müzik Grubu özel ödüle layık görüldü.

 

Bu yıl ikincisi verilen ve seçici kurul tarafından 4 ayrı kategoride Mardin’in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi veya kuruluşlara verilen  “Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülü” nün her yıl tekrarlanacağı bildirildi.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, gittikçe gelişen turizm sektörünün, birçok medeniyetin birikimlerini taşıyan kadim Mardin’in, sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla sürekli bir çaba içinde olduklarını ifade etti.

 

Rektör Ağırakça, Turizm ve eğitimin birleştirilerek turizm sektörünün sahip olduğu katma değerin arttırılmasında bu tür teşviklerin önemine değinerek:

“Şehrimiz ve bölgemizde öne çıkan inanç ve kültür turizmini, tarih, çevre, doğa ve sosyal varlıkların değerlerinin tanıtılmasını Mardin Artuklu Üniversitesi olarak çok önemsiyor ve bu yöndeki desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz “dedi.

“2014 Mardin Hizmet ve Onur Ödülleri” nin sahiplerinin belirlendiği toplantıya:Mardin Valiliği adına Kültür Turizm il müdürü Alaaddin Aydın,Mardin Büyükşehir Belediyesi adına  Nevroz NESEBOĞLU,

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm meslek Yüksek okul Müdürü Lokman Toprak,Mardin Kent Konseyi adına genel sekreter Aydın Saraçoğlu,Mardin Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği başkanı Şeyhmus Dinçel

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’ genel sekreteri  Çetin Sasa,Mardin Kadın Eğitim ve İstihdamı Destekleme Derneği başkanı  Seylan Mungan, Dicle Kalkınma Ajansı adına M. Necat Kaya,Mardin Sakatlar Derneği başkanı   Hasan Anuk, Kadın Emeğini DeğerIendirme Vakfı  başkanı   Berna Yağcı Erdoğan,Deyrulzafaran Manastırı Bakım Onarım ve Yaşatma Derneğia dına İshak Bayyiğit katıldı.

Yapılan Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri toplantısına;

 

Mardin Valiliği’ni temsilen  Alaaddin AYDIN,

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen  Nevroz NESEBOĞLU,

Mardin Artuklu Üniversitesi’ni temsilen  Lokman TOPRAK,

Mardin Eğitim Vakfı’nı temsilen  Şahin ARPAĞ,

Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nı temsilen  Metin PAMUKÇU,

Mardin Kent Konseyi’ni temsilen  Aydın SARAÇOĞLU,

Mardin Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği’ni temsilen  Şeyhmus DİNÇEL

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen  Çetin SASA,

Mardin Kadın Eğitim ve İstihdamı Destekleme Derneği’ni temsilen  Seylan MUNGAN,

Dicle Kalkınma Ajansı’nı temsilen  M. Necat KAYA,

Mardin Sakatlar Derneği’ni başkanı   Hasan ANUK,

Kadın Emeğini Değerendirme Vakfı’nı başkanı   Berna Yağcı ERDOĞAN,

Deyrulzafaran Manastırı Bakım Onarım ve Yaşatma Derneği’ni başkanı   İshak BAYYİĞİT,

 

Toplantı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA’nın konuşmasıyla başladı. Ardından oturum başkanı  Aydın Saraçoğlu açılış konuşmasını yaptıktan sonra geçen toplantıda belirlenen adaylar değerlendirildi ve değişiklikler yapıldıktan sonra oylamaya geçildi. Adaylar ve aldıkları oylar aşağıdaki gibidir:

  1. KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE MİMARI ÖDÜLÜ ADAYLARI

Gösterilen 3 adayı arasında İsmet Yedikardeş 11 puanla birinciliği alırken iki kişi ise sıfır ile birer birer   puan alabildiler,
2)KÜLTÜR TURİZM VE TANITIM ÖDÜLÜ ADAYLARI  

:5 aday gösterildi bunlar arasında eski Mardin valisi  Danıştayın 10 ncü dairesi emekli vali Mustafa Temel koçaklar 9 puanla birinci gelirken 4 kişi ise sıfır ile birer puan alabildiler

                       GİRİŞİM VE YATIRIM

3) Ödülü Adayları    5 otel  aday olarak gösterildi bunlar arasında İzala Hotel 11 puan alarak birinci olurken diğer oteller sıfır ile birer puan alabildiler                                                   
TURİZM EMEKÇİLERİ ÖDÜL  ADAYLARI : 9 kişi belirlendi    Gazeteci ve fotoğraf sanatcısı Adnan Avuka  9 puanla birinci olurken Mardin Artuklu üniversitesi Reyhani  Müzik grubu 7 puanla özel ödüle layık gösterildi  Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen 4 puan alabildi.Diğerleri ise iki puan sıfır ve birer puan alabildiler

 

Yapılan  oylama  sonunda; Kültür, Sanat, Edebiyat ve Mimari Ödülü nü İsmet YEDİKARDEŞ Turizm ve Tanıtım Ödülünü  Temel KOÇAKLAR,  Girişim ve Yatırım Ödülünü    İzala Otel,   Turizm Emekçileri Ödüllerini ise Adnan AVUKA  özel ödül ise MAÜ. Reyhani Müzik Gurubu kazanmıştır.    Toplantı  kent konseyi genel sekreteri    Aydın Saraçoğlu nun kapanış konuşmasından sonra ödüller 18 Nisan 2015 tarihinde yapılacak törenle sahiplerini bulmuş olacaklardır. Geçen yıl  

 2014 yılı  onur ödülleri ise Sermiyen Mardin,Dilek Sabancı,Nasra  Hindi  Teyze,Taş ustası Yusuf Usta  ödüllere layık görülmüştü.      

Share
865 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2