logo

14 Haziran 2015

Mardin İl Jandarma Kuruluş Yıl Dönümü

mardinjandarma1

Mardin İl Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran yanındaki heyet ile birlikte Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Ömer Faruk Koçak’ı makamında ziyaret etti.

Mardin İl Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran Pazar günü yapılacak etkinliğin davetiyesini Vali Koçak’a takdim etti.

Karsavuran ve beraberindeki heyet Vali Koçak’a Günün anısına çiçek ve üzerinde Mardin İl Jandarma Komutanlığı, Vatan Sevgisi, Tvazu, Fedakarlık, Kahramanlık ve Kanun Ordusu yazısının yazıldığı bir plaket takdim edildi.

Ziyaret ile alakalı Vali Koçak, Jandarma Teşkilatımız Osmanlıdan bu yana en köklü kuruluşlarımızın başında geliyor. Bu kadar köklü bir kuruluş olmakla beraber Reform ve Yeniliklere açık olan bu teşkilat İnsanın En önemli hakkı olan Yaşama hakkına hizmet ediyor. Hukuki bir biçimde Kırsal alanda Silah kullanma yetkisine sahip Jandarma Teşkilatımız Yurt içi ve Yurt dışındaki davranışları ile dünyada çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Bu vesile ile Jandarma teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum diye konuştu.

Ziyaretten sonra Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran ve Jandarma personeli Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Şehit Aileleri onuruna yemek verdi.

Erdoba Elegance otelinde gerçekleştirilen organizasyona Vali Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel,Vali Yardımcıları Bahattin Çelik, Ali İkram Tuna, Ali Güldoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan Ve Şehit aileleri katıldı.

150 Şehit Ve Gazi ailesinin katıldığı yemek yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Organizasyonda konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan günümüze kadar vatandaşlarımızın engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Geride bıraktığımız 176 yıllık bu geçmişte emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması ve koruması görevleri esnasında binlerce evladını şehit veren kahraman bir teşkilatın mensupları olarak şehitlerimizin bizlere emaneti siz değerli ailelerimiz ile gazilerimizin her zaman yanında, yardımında ve hizmetinde olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha ifade etmek istiyorum diye konuştu.

Share
1280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2