logo

15 Haziran 2015

Mardin HDP dedi

40Mardin’de  Kesin olmayan Milletvekili seçim sonuçlarına göre Mardin HDP’den yana  oy kullandı. 25 Milletvekili Genel Seçimlerine, Merkez ve ilçelerinde bulunan  bin 775  seçim sandığı  ile gidilirken saat 17 itibari ile sandıklar açıldı. Sandıklar İl ve ilçe   seçim kurullarına yoğun güvenlik önlemleri ve siyasi partilerin seçim görevlileri denetiminde getirildi.

Mardin İl Seçim Kurulunda, oy sayım  işlemleri devam ederken Adliye Sarayı ve Valilik etrafında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi. Sayımlar devam ederken HDP İl Başkanlığında hareketlenmeler başladı. İnternet sitelerinde Mardin’de kesin olmayan seçim sonuçları HDP 5  AKP 1 olarak yansıyınca Ak Parti İl Teşkilatı önündeki kalabalık yerini sessizliğe bıraktığı ve sesiz olarak dağıldılar.

HDP taraftarları her ne kadar tören veya bağırma,çağırmalar yapılmak istenmediyse binlerce vatandaş araçları ile şehirde tur atarken güvenlik birimleri geniş çapta tedbirlerini aldılar.Özellikle Mardin Valiliği giriş kapısı ile HDP il başkanlığı banısı karşı karşıya olmasından tdolayı çevik kuvvet ile panzerler yer aldı.

 

Mardin’de Halkın Demokratik Partisi İl Başkanlığı önünde kutlama için toplanan partililer, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve  Sırrı Süreyya Önder’in kutlama yapılmayacak demeçleri, HDP’lilerin kutlanma yerine sevinç gösterisinde bulunmasına dönüştü. HDP’liler  ara cadde ve sokaklarda arabalarla tur attıkları gözlendi Mardin HDP Milletvekili  Gülser Yıldırım “Halkın iradesi ve demokrasi kazandı” dediyerek gelenler kendilerine sarılarak tebrik ettiler.

 

Adliye Önünde Şüpheli Paket

Mardin Adliye  Sarayı  karşısında bulunan  parkta şüpheli paket bulunması üzerine, bomba imha timleri  şüpheli paketi etkisiz hale getirdi

Mardin’de seçmen sayısı 41 bin 384 olarak belirlendi.  Kesin olmayan sonuçlara göre katılımın  yüzde doksan oranında gerçekleştiği belirtildi
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de Türkiye genelinde olduğu gibi oy kullanılan bazı okulların bahçelerinde duran plakasız araçlar dikkatleri üzerine çekerken vatandaşlar seçim sonucu belirleninceye kadar sandıkların yanından ayrılmadı.

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2