logo

26 Ocak 2016

MANGALIA İLÇESİ İLE BEYLİKDÜZÜ KARDEŞ OLUYOR

05BEYLİKDÜZÜ’NÜN KARDEŞ İLÇELERİ GİDEREK ÇOĞALIYOR

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin girişimleri sonucu Romanya’nın Köstence vilayetine bağlı Mangalia İlçesi ile Beylikdüzü ilçesi kardeş şehir oluyor. Mangalia Belediye Başkanı Cristian Radu’yu ziyaret eden Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kardeş Kent” projesi ve iki kent arasında kurulacak dayanışma üzerine görüşmeler yaptı.

 

Türkiye’de de birçok ilçe ile kardeş şehir uygulamasını hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, bu kez Romanya’nın Köstence İline bağlı Mangalia ilçesi ile temaslarda bulundu. Romanya’ya giden heyet arasında Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Teknik Koordinatör ve Başkan Danışmanı Mehmet Çalık, Meclis Üyeleri Nejla Kotil, Gülüzar Bektaş, Erkan Erdoğan ve Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer yer aldı.

 

Üç gün süren gezide ilk olarak Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan’ı ziyaret eden Başkan İmamoğlu, daha sonra Dobruca Türk İşadamları Derneği ile de görüştü.

Beylikdüzü Belediye yönetimi, ikinci gün ise Mangalia Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada

Mangalia Belediye Başkanı Cristian Radu ve diğer belediye ilgilileri ile görüşmelerde bulundu. İki kentin ‚Kardeş Kent’ olma projesi ele alındı. Buradaki görüşmelere soydaş milletvekili Amed Varol da katıldı. İmamoğlu; Mangalia’nın nüfus yapısı, tarihi ve parlak geleceği ile cazip bir kent olduğunu belirterek, “Belediye Başkanı Cristian Radu ve heyetine ayrıca Köstence Başkonsolosumuz Sayın Ali Bozçalışkan’a iki ilçe arasındaki istekli işbirliğine katkıları için teşekkür ederim. Belediye Başkanı Sn. Radu’ya kentin onur nişanını bana takdim ettiği için ayrıca minnettarım” şeklinde konuştu.

 

Beylikdüzü Belediyesi, gezinin son gününde ise Köstence Valiliği, Köstence Belediyesi ve

Köstence Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Aynı gün Bükreş’e geçen heyet

Marriott Hotel’de Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva ve

iş adamı Ali Karaca ile görüştü. Başkan İmamoğlu, Köstence Ticaret Odası Başkanı Dr. Ion Danut Juganaru ile Beylikdüzü ve Köstence arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi üzerine faydalı bir toplantı gerçekleştirdiğini belirterek, “Beylikdüzü gibi bir liman kenti olan Köstence’nin, ekonomi çevreleri ile ilçemizdeki Ambarlı Limanı yönetimini bir araya getirip yeni ilişkiler ve iş ortaklıkları sağlamayı hedefliyorum” dedi.

 

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2