logo

reklam

Mala Bube Şeyhanlı Seyyidleri Şeyhimam Kosan Dergahında Buluştu.

Mala Bube Şeyhanlı Seyyidleri Şeyhimam Kosan Dergahında Buluştu.
Mardin Mala Bube İlmi ve Tasavufi Derneği Başkanı , Tasavuf İlim Adamı Şeyh Seyyid Muhammed Necat/Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ŞEYHDER)/Başkanı/Mustafa Çiçekli/Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tanşu/ Muhammed Fatih Çiçekli/ Seyyid Muhammed Reşat Tanşu ve Bir Çok Mala Bube Seyyidleri Buluştu.Buluşmada Şeyh İmam Kosan Vafkı Başkanı Şeyhimami Kosan : Mala Bube Şeyhanlı Seyyidleri Olarak Tüm Seyyidlere
Kapımız hepsine açıktır. Sizleri aramızda Görmekten Şeref duyuyoruz.Bütün seyyid ve şerifleri vakfımızda görmek ve onlara hizmet etmekten büyük bir kıvanç duyarız. Çünkü seyyidlere ve şeriflere hizmet etmek, Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anhâ annemize hizmet etmektir. Hazret-i Fatıma Radiyallâhü Anha Hazretlerine hizmet etmek, Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerine hizmet etmektir. Allâhü Teâlâ Hazretlerinin rızasını kazanmanın yolu da Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) Hazretlerinin rızasına kazanmaktan geçer” dedi.
Ziyarette Mala Bube Mardin İlmi ve tasavuf Derneği Başkanı Seyyyid Muhammed Necat ve Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( ŞEYHDER) Başkanı Mustafa Çiçekli’de Yaptıkları Konuşmada”Ehl-i beytin fazileti
Ehl-i beyt, Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselamın bütün aile fertlerine denir. Mübarek hanımları, kızı Hazret-i Fatıma ile Hazret-i Ali ve bunların evlatları olan Hazret-i Hasan ve Hazret-i Hüseyin, onların çocukları ve kıyamete kadar gelecek torunlarının hepsine de Ehl-i beyt denir. Hatta Peygamberimizin temiz soyunun bağlı olduğu Haşimoğullarına da Ehl-i beyt denir. Eshab-ı kiramdan Selman-ı Farisi de Ehl-i beytten sayıldı. Fakat özellikle Ehl-i beyt denilince, Hazret-i Ali, Hazret-i Fatıma ve mübarek iki oğlu Hazret-i Hasan ve Hazret-i Hüseyin anlaşılır. (radıyallahü teâlâ anhüm)
Resulullah efendimizin soyu, Hazret-i Fatıma’dan devam etti. Hazret-i Hasan’ın çocuklarına ve torunlarına Şerif, Hazret-i Hüseyin’in nesline de Seyyid denir. Peygamber efendimizin temiz ve mübarek kanını taşıyan seyyidler ve şerifler, çeşitli ülkelerde yaşamaktadır. Her biri güzel ahlak numunesi olup, yurdumuzda da sayıları pek çoktur.
Doğru yoldaki İslam âlimleri, Ehl-i beyt sevgisini, son nefeste iman ile gitmek için şart görmüşlerdir. Ehl-i Beyti sevmek her mümine farzdır. Bunlarda Resulullah efendimizin zerreleri vardır. Onlara kıymet vermek, saygı göstermek her müslümanın vazifesidir. Çünkü imanın temeli ve en kuvvetli alameti, Allahü teâlâyı sevmek ve Allahü teâlânın sevmediklerini sevmemektir.”Dediler..

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2