logo

09 Haziran 2016

MAHALLE İFTARLARI KOMŞULARI AYNI SOFRADA BULUŞTURDU

8d94fa33-72b0-436c-8b33-cad3f6104b27Ramazan’ın üçüncü gününde Kartaltepe Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturan Küçükçekmece Belediyesi, komşuluğu perçinledi.

 

Belediye Nikah Sarayı’nda kurulan iftar sofrasına Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Başkan Yardımcıları ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut yüzlerce mahalle sakiniyle birlikte oturdu.

 

Küçükçekmece Belediyesi mahalle iftarında bir araya gelen Kartaltepeliler, komşularıyla aynı sofrada buluştu, eski Ramazanlar Küçükçekmece’de hayat buldu. Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi mahalle iftarına katılan mahalle sakinleri komşularıyla birlikte aynı sofrada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

 

“ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA EDELİM”

 

Küçükçekmecelilerin Ramazan ayını tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bizim çocuklarımız yaşasın diye çocuklarını yetim bırakanlar var. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Allah bir daha yaşatmasın. Bu gece onlar için de dua edelim. Ramazan paylaşmak demek, inşallah bu ayda sağlıklı bir nefis terbiyesinden geçeriz. Rabbim bizi dünyaya örnek insanlar kılsın inşallah” diye konuştu. Masaları da dolaşan Temel Karadeniz,  vatandaşlarla sohbet etti.

 

TEMEL BAŞKAN’A TEŞEKKÜRLER

 

İftar sofrasına ailesiyle birlikte oturan Sevda Köksoyer ise, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkürlerini dile getirerek, “Çocuğumla birlikte burada Ramazan’ın bereketini paylaşıyorum. Çocuğum da büyükleriyle birlikte iftar sofrasına oturarak, eski Ramazanları yaşıyor. Bu nedenle çok mutluyum” dedi.

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeği,  Kartaltepe Çarşı Cami İmamı Ahmet Kabakos’un sofra duasıyla sona erdi. İftara katılan çocuklar ise animasyon grubunun Hacivat ve Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi.

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2