logo

19 Eylül 2016

“Mağdur edilenlerle ilgili memnuniyet verici gelişmeler yaşanıyor”

suleyman-ozisik1

İnternethaber sitesi yazarı Süleyman Özışık bugünkü köşe yazısında “Fetö mağdurları nasıl aklanacak?” başlıklı yazısında FETÖ Terör Örgütü kapsamında sürdürülen soruşturmalar sırasında mağdur edilen, yanlışlıkla görevden alınan kişilerle ilgili gelişmeleri kaleme aldı. Özışık; “mağdur edilenlerle ilgili memnuniyet verici gelişmeler yaşanıyor”dedi.

İŞTE O YAZI

9 günlük bayram tatilinde özellikle yazmadım. Fetö ile mücadelede yaşadığımız bazı tatsız olayların seyrini takip etmek istedim çünkü…

Memnuniyetle söylemeliyim ki güzel gelişmeler yaşanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı sonrası gerek il valiliklerinde, gerekse Başbakanlık’ta bir komisyon kuruluyor.

Bu komisyonlar, hatayla veya haksız yere Fetö mağduru olanları yeniden dinleyecek.

Bugüne kadar yürütülen soruşturmalarda 16 kriterden bahsedildi ancak maalesef bu kriterler her il veya ilçede birebir uygulanmadı.

Farzı misal;

Mücadelede kritik eşik, 17/25 Aralık olarak belirlendi. Bu tarihten sonra Fetö terör örgütünün bankasına para yatıranlar, çocuklarını okutmaya devam edenler, sendikalarında görev alanların ihraç edilmesi kararlaştırıldı.

Ama geride bıraktığımız süre zarfında bazı illerde, 2008-2012 yılları arasında bu yapıya gönül desteği verip, 17/25 Aralık sonrası desteğini kesenlerin bile cezalandırıldığına şahit olduk.

Eğer 17/25 Aralık tarihinden öncekiler de cezalandırılacaksa, o zaman aynı cezaya ben de dahil hepimizin çarptırılması gerekiyor.

Çünkü o tarihlerde gerek Erdoğan, gerek AK Parti ve gerekse yazarlar içinde bu yapıya destek vermeyenimiz yoktu.

Acı gerçek ama şunu anlatacağım.

Cumhurbaşkanı “Bunlarla ilginizi kesin” diye defalarca ikaz etmesine rağmen Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2014 yılında dahi bu yapının bankasıyla iş görmeye devam ediyordu.

Elimde kapı gibi belgesi duruyor.

Belediyenin internet sitesinde, 2014 yılının Aralık ayına kadar, vatandaşlara “SASKİ faturalarınızın bedelini Bank Asya’ya yatırabilirsiniz” diye duyurusu yapılıyordu.

Bu noktada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticilerine dokunulamazken 2008 yılında cemaat olarak bildiğimiz yapıya destek verenlerin ihraç edilmesi demek, suçsuz günahsız insanların bile bile mağdur edilmesi anlamına gelir.

Bu konuyu burada noktalayıp, biraz da Fetö soruşturması sırasında gözden kaçan isimlerden bahsedeyim.

Yazılarımı takip edenler iyi bilir.

Hakkında kesin belge ve bilgi olmayan hiç kimseyi “Şu Fetöcüdür” diye suçlayıcı yazı yazmadım bugüne kadar. E-mail kutumda Fetö ile ilgili yaklaşık 10 bin ihbar var. Hepsini araştırılmak üzere gerekli mercilere iletmeye çalıştım.

YAZININ TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler:
Share
476 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2