logo

02 Mayıs 2016

Macar uzmanlardan; çiftçiler, tarım ve turizm sektörüne eğitim

İnovasyonu Kırsala Taşıyoruz Projesi devam ediyor…..088a58a4-93c5-4373-84ba-e48cbcb367fa (1)
 
     Macaristan’lı uzmanlar; çiftçiler, tarıma dayalı 
     sanayi ve turizm işletmelerine eğitim veriyor….

 

Halim UTLU

Türkiye ve Avrupa Birliği(AB) üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişi ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olarak geliştirilen ve  ortak finanse edilen “Sivil Toplum Diyaloğu Programı” çerçevesinde gerçekleştirilen, politika yapıcılara yönelik inovasyon eğitimi devam ediyor.

Kapasite ve farkındalıklar artırılacak

Geri kalmış alt bölgeleri inovasyonla buluşturma projesinin, politika yapıcılara yönelik olan ikinci eğitim programı, Akyurt, Haymana ve Kızılcahamam ilçeleri ile devam ediyor. Macaristan Merkez Orta Tuna Bölgesel İnovasyon Ajansı’nın ortak olarak yer aldığı projenin temel amacı, Ankara’nın kırsal ilçelerinde politika yapıcıların ve yerel aktörlerin, inovasyon politikaları konusunda kapasitelerini ve farkındalıklarını artırmak olarak ifade ediliyor.

2. eğitim konusu; tarım ve turizm sektörlerinde inovasyon

Geçen ay, Ankara Kalkınma Ajansı, Ekonomi Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen farkındalık eğitimlerinden Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Nallıhan ve Polatlı ilçelerinden toplam 350 kişi faydalandı.

02-03 Mayıs 2016 tarihlerinde Akyur’ta yapılacak ikinci eğitimin konusu tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizm sektörlerinde inovasyona dayalı politika eğitimleri olarak belirlendi. Eğitimin hedef kitlesi kamu kurum ve kuruluşlarındaki politika yapıcılar ile sivil toplum örgütü temsilcileri. 

Macaristan’lı uzmanlar eğitim veriyor 

Macaristan Merkez Orta Tuna Bölgesel İnovasyon Ajansı’ndan Politika Geliştirme ve İnovasyon Uzmanı György Fekete ve Kırsal Kalkınma Uzmanı Erika Tóth tarafından verilecek eğitim, iki gün sürecek.Eğitimlerin ardından, Beypazarı, Kazan ve Polatlı ilçelerinde uygulayıcılara yönelik uygulamalı inovasyon eğitimleri gerçekleştirilecek.Hedef kitle olarak da, çiftçiler, tarıma dayalı sanayi işletmeleri ile turizm işletmeleri seçildi..

Share
242 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2