logo

09 Mart 2016

Lübnanlı Belediye Başkanlarından MBB’ye ziyaret

“Birlikte projeleri hizmete sunalım”

 

Lübnan’ın Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed Saadieh’in de aralarında bulunduğu, Kuzey Lübnan’ın belediye başkanlarından ve belediye birlikleri başkanlarından oluşan heyet, Marmara Belediyeler Birliği’ni (MBB) ziyaret etti. 

705c5656-fe64-4af8-80a6-43c6e16d5efb

Lübnan’ın Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed Saadieh başkanlığındaki, Kuzey Lübnan’ın belediye başkanlarından ve belediye birlikleri  başkanlarından oluşan heyet, Marmara Belediyeler Birliği’ni (MBB) ziyaret etti. Bağcılar Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili Lokman Çağırıcı tarafından karşılanan heyet ile kardeş belediyeler arasında ilişkilerin geliştirilmesi ve projelerin hizmete sunulması konuşuldu.

 

Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB), geçtiğimiz yıl “İyi Niyet Sözleşmesi” imzaladığı  Lübnan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanlarından oluşan heyetin ziyareti Eminönü’ndeki Hizmet Binası’nda gerçekleşti. Konuklarını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Çağırıcı, yaptığı konuşmada İstanbul’un Lübnan ve Türkiye için ortak bir tarihi zenginlik oluşturduğunu vurguladı. Osmanlı Devleti yönetiminde aynı millet olarak yaşadıklarını ifade eden Çağırıcı, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemine dikkat çekti. Çağırıcı, “Bizler de halkımıza hizmet ediyoruz. İnsanların ortak sorunlarına birlikte çözümler bulabiliriz.” diye konuştu. Bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılmasının projelerin hizmete sunulmasında önemli olduğunun altını çizen Çağırıcı, şöyle konuştu:

“Karşılıklı alışveriş, görüş  alışverişi,  proje fikir üretme noktasında ortak çok şeyler yapılabileceğine inanıyorum. Bizler de özellikle Filistin ve Suriye halkına göstermiş olduğunuz ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye ile Lübnan bu konuda aynı kadere sahip”

Mohamed Saadieh ise bir yıl önce ilişkileri geliştirmek amacıyla anlaşma imzaladıklarını hatırlatarak, “Bu ziyareti ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla yaptık. Anlaşmalara yenilerini ekleyeceğiz.” dedi.

 

Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2