logo

05 Şubat 2016

LOHUSA ANNELERE MORAL OLUYORLAR

zaBeylikdüzü Belediyesi, yeni anne olmuş kadınlara hoş bir sürpriz yapıyor. Taze anneleri evlerinde ziyaret eden Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hem aileleri kutluyor hem de onlara “yeni doğan bebek seti” armağan ediyor.

 

Yeni doğum yapmış kadınlara moral olan Beylikdüzü Belediyesi, mutlu günlerinde aileleri yalnız bırakmıyor. Evlere ziyaret gerçekleştiren Sağlık İşleri Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ve belediye meclis üyeleri kapıları elleri boş çalmıyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geliştirdiği fikirle annelere bebekleri için yeni doğan bebek seti hediye ediliyor.

 

Bebek Hastane Çıkışı seti olarak da geçen paketin içinde yeni dünyaya gelmiş bir bebeğin ihtiyacı olabilecek zıbın, başlık, eldiven, mama yakalığı, battaniye gibi 15 parçadan oluşan giysi ve gerekli parçalar yer alıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri ayrıca ziyaret ettikleri hane halkını ve özellikle anneleri verdikleri eğitimler konusunda da bilgilendiriyor.
Lohusa bir annenin doğum sonrası yaşamına ve bebeğine adapte olmasını kolaylaştıracak “Lohusalıkta Beslenme, Meme Sağlığı, Emzirme Eğitimi, Bebek Bakımı, Anne Sağlığı ve Perine Bakımı” gibi eğitimler verdiklerini aktaran yetkililer, talep edildiğinde 444 09 39 NO’lu Çağrı Merkezi’nin araması ve randevu alınması gerektiğini belirtti.

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2