logo

LİSELİLER TALEBE YAZ KAMPI’NDA BULUŞUYOR

Türkiye Liseliler Birliği (TLB) geçen yıl ilk defa yaptığı liseli yaz kampının ikincisini yapmak için hazırlanıyor. 5-6-7-8 Temmuz’da Manavgat’ta gerçekleşecek kampa Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce lise öğrencisi katılacak. TaLeBe Yaz Kampı Türkiye’de sadece lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen tek gençlik kampı olmasıyla dikkat çekiyor.

unnamedKampta liseliler bir yandan yapılan turnuvalarla ve düzenlenen yarışmalarla eğlenirken bir yandan da eğitimler ve grup çalışmalarıyla öğreniyor. Eğitimlerde bir anlatıcı ve yüzlerce dinleyicinin olduğu model yerine gruplarla herkesin katılımcı olduğu bir modeli tercih eden TLB’liler böylece çalışmalarda kampa katılan her gencin kendini ifade edebilmesini sağlıyor.

 

KÖY ENSTİTÜLERİ MODELİ TALEBE KAMPI’NDA

Kamp süresince gençler sabah 07.00’de kalkarak sporla güne başlıyor, yemekleri beraber hazırlayıp bulaşıkları beraber yıkıyor. Kahvaltıdan sonra 1 saatlik okuma zamanı kamp programında dikkat çekiyor. TLB yöneticileri programı hazırlarken Köy Enstitüleri modelini esas aldıklarını belirtiyor. Dayanışmanın esas alındığı kampta eğitimler küçük yarışmalar haline dönüştürülüyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen kamplarda lise öğrencilerinin uyuşturucuya karşı mücadele için ürettiği yöntemler TLB’nin “Uyuşturucuya Karşı Mücadeleyle Yaşa” kampanyasını oluşturmuştu.

Kampta birçok sürpriz de gençleri bekliyor. Edirne’den Diyarbakır’a, Şanlıurfa’dan Samsun’a Türkiye’nin dört bir yanından liselilerin katılacağı kampa katılım her lise öğrencisine açık.

Kamp ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için TLB Genel Sekreteri Özgür Bursalı (0506 745 1594) ile iletişime geçebilirsiniz.

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2