logo

15 Haziran 2015

Lider Çocuk Tarım Kampı Yapıldı

38Doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla, 03-05 Haziran 2015 tarihleri arasında, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Lider Çocuk Tarım Kampı” düzenlendi.

“Lider Çocuk Tarım Kampı”na, Samsun Alparslan İlköğretim Okulu ve İstiklal İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri arasından seçilen 22 öğrenci katıldı. İki gönüllü öğretmenin de keşlik ettiği “Lider Çocuk Kampı”nın sponsorluğunu,Özel Başarı Koleji üstlendi ve kolej öğrencilerinden 10 öğrenci de ekibe katıldı..

Erenköy Keçi İşletmesi ve Dağköy kesme çiçek seralarında inceleme

Üç gün süren ve Samsun  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce düzenlenen  kamp boyunca, çocuklara Ondokuzmayıs Üniversitesi Erenköy Keçi İşletmesi ve Dağköy kesme çiçek seraları, Bafra İlçesi Altınova Köyü büyükbaş işletmesi ile Kızılırmak Deltası, Tekkeköy İlçesi at çiftliği, Çarşamba İlçesi mantar tesisleri ve organik tarım yapılan fındık ve kivi bahçeleri, sebze ve meyve seraları ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü gezdirilerek,işletmelerin faaliyetlerinin anlatılmasının yanı sıra, uygulama ve demonstrasyon destekli aktif eğitimler verildi.

Düzenlenen  piknik ve  şenlikte, çocuklara katılım belgesi verildi

Düzenlenen  piknik ve  şenlikte, çeşitli oyunlar ile gösterilerin yapıldığı  ve çocuklara katılım belgesi verildiği “Lider Çocuk Tarım Kampı”nın  3.günü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven ve Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ile birlikte, Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi KURT, makamında ziyaret edildi. Vali Yardımcısı KURT, ziyaretine gelen öğrencilere, Ömer Seyfettin’in hikâyelerinden oluşan bir kitap seti hediye etti.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2