logo

17 Mart 2016

LEYLA GENCER’E “LEYLA GENCER RÜZGARI” CAM PANOSU

000Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD) eski Başkanı, Cam Sanatçısı İzzettin Baki, sanat hayatının 40. Yılında Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne “Leyla Gencer Rüzgarı” adını verdiği cam pano yapacak.
BASAD Başkanı İlhan Gülek ile birlikte Bakırköy Belediye Başkanı  Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret eden ünlü cam sanatçısı İzzettin Baki, eskiz çalışmasını Başkan Kerimoğlu ile paylaştı.
Bakırköylü ünlü sanatçı İzzettin Baki yaptığı açıklamada,” Sanat hayatımın 40. Yılında Bakırköy’e kalıcı bir eser bırakmak istiyorum. Bunun için Bakırköy Belediyesi’nin Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde 1.05×5 metre ölçülerinde “Leyla Gencer Rüzgarı” adını verdiğim bir cam pano yapacağım ve Belediyemize hediye edeceğim” dedi.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da duygularını şu şekilde ifade etti:” Bakırköylü değerli sanatçımız İzzettin Baki’nin bu hassas davranışı beni çok mutlu etti. Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne böylesine anlamlı bir eser kazandıracağı için İzzettin Baki’ye teşekkür ederim. Yaptığı eskiz çalışmasını da çok beğendim.”
“Leyla Gencer Rüzgarı” adı verilen cam pano 19 Mayıs 2016 günü sergilenmeye başlanacak.

Share
379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2