logo

21 Kasım 2015

LARVA MÜCADELESİ KIRSAL MAHALLELERDE DE DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediyesi, vektör olarak adlandırılan haşere ve sinekle mücadele kapsamında sürdürdüğü çalışmalarına merkez mahallelerin yanı sıra, kırsal mahallelerde de devam ediyor.

1447676425_DSC_6568

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne faaliyet gösteren İlaçlama Birimi, vektörlerin larva dönemlerindeki etkin mücadelesine aralıksız devam ediyor. Ekipler, merkezdeki çalışmalarına ek olarak kırsal mahallelerde farklı yöntemlerle bu mücadelesini sürdürüyor.

 

Bu kapsamda ilaçlama ekipleri, kırsal mahallelerde; merkez mahallelerde kullanılan sıcak sisleme ve sırt atomizeri yöntemlerinin yanı sıra, ‘larvasit’ ilaçlalar larva mücadelesini yürütüyor. Ekipler; kırsal mahallelerdeki dere kenarlarını, su birikintilerini, ahırları, tezek birikintilerinin bulunduğu alanlarda ilaçlama çalışmalarını yoğun olarak gerçekleştiriyor.

 

Haliliye Belediyesi İlaçlama Birimi; vektörlerle mücadelede Sağlık Bakanlığı’nca haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmalarını yürütüyor.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2