logo

15 Nisan 2015

KUTLU DOĞUM HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK

7Küçükçekmece Belediyesi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğumunu, Türkiye’nin en büyük gösteri merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde kutladı.

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Müftülüğü’nün işbirliğiyle Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen özel etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, başkan yardımcıları, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Cemalletin Bal, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ve meclis üyeleri katıldı.

‘EN GÜZELİMİZİ ANMAK İÇİN TOPLANDIK’

Hz. Muhammed’in (SAV) selamıyla sözlerine başlayan Temel Karadeniz, “Türkiye’nin en güzel salonunda en güzelimizi anmak için buradayız ve ona selam gönderiyoruz. Efendimizi anmak için sevmek için bahaneler üretmeliyiz. Rabbim inşallah onun izinden giden kullar eylesin bizi. Biz ahlakımızla, işimizle efendimizden izler taşıdığımızı göstermek zorundayız. Herkesin O’nun şefaatine ermesini diliyorum” diye konuştu.

“YOL GÖSTERİCİMİZ SADECE HZ. MUHAMMED’DİR”

İlçe Müftüsü Cemalettin Bal da yaptığı konuşmada birlikte yaşamanın en güzel şeklini Peygamber Efendimiz’ den (SAV) öğreneceğimize değinerek, “Bizim yol göstericimiz sadece O’dur. Biz birlikte yaşamayı da O’ndan öğreniriz ancak. Bizim peygamber efendimiz gibi yaşamamız lazım. Bir yetime bakmış, bir gün bile onun kalbini kırmamış” dedi.

BAŞKAN KARADENİZ VATANDAŞLARA GÜL DAĞITTI

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Solo Kaside ile Birlikte sahne alan ilahi korosu katılımcıları manevi bir yolculuğa çıkardı. Binlerce peygamber sevdalısını bir araya getiren programda Çanakkale şehitleri de unutulmadı. Çanakkale şehitleri için naat ve Geçilmez adlı özel prodüksiyon duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. Programda ayrıca Başkan Temel Karadeniz Küçükçekmeceli vatandaşlara günün anlam ve önemine binaen gül dağıttı.

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2