logo

18 Nisan 2016

KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNE, TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN KATILDI

Küçükçekmece Belediyesi, Reyhan Kültür Vakfı ve İstanbul Dostlar Derneği işbirliği ile ‘Kutlu Doğum’ programı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlendi.1
Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programa; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul baş Vaazi Mustafa Akgül, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Reyhan Kültür Vakfı Başkanı Nevzat Sudaş, İstanbul Dostlar Birliği Başkanı Gürbüz Taşdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

”GECEMİZ KUTLU VE MUTLU OLSUN”
Önemli bir gecede bir araya geldiklerini ifade eden TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Geceyi tertip edenlere, Reyhan Vakfı idealistlerine daha nice hizmetler Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Gecemiz kutlu ve mutlu olsun. Cenabı Hak bizi peygamber efendimizin hürmetine nail eylesin. Allah’ın selamı, rahmeti, ve bereketi üzerinizde olsun” dedi.2..
”ÜLKEMİZ GÜL KOKUSUYLA DOLACAK”
Günümüzde güzel şeylerin yapıldığını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; ”Biliyorsunuz daha dün sayılabilecek bir geçmişte bu tür programları yapmak maalesef Türkiye’mizde zor rastlanılan işlerdi. Efendimizi her vesileyle anmak ne güzel, ona selam etmek ne güzel, onun ümmeti olmak ne güzel, onun kıymetini bilmek ne güzel. Rabbim bizi bu bahtiyarlıktan inşallah ayırmaz. Ben Reyhan Vakfını bu işe soyunduğunu görerek büyük bir keyif alıyorum. İnşallah hanımefendi kardeşlerimiz ve beyefendi ağabeylerimizin sayesinde ülkemiz gül kokusuyla, reyhan kokusuyla dolacak ”dedi.
Tasavvuf Musikisi Ehl-i Dil Ender Doğan ve N.Fazıl Karadağ, ” Alemlere Rahmet Olmaya Geldik, Ya Allah, Muhammed Aşkına Affet Bizleri ve Canan diye Sevdim” ilahilerini seslendirdi.

Program sonunda ise Reyhan Vakfı Başkanı Nevzat Sudaş, TBMM Başkanı Kahraman ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e plaket verdi. Ayrıca Ressam Kudret Çiftlikçi tarafından çizilen çerçeveli bir portre TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a verildi.

Share
479 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2