logo

02 Haziran 2016

KURTULMUŞ’A SÖZLERİNİ CANLI YAYINDA DÜZELT ÇAĞRISI

CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZCAN’DAN, BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ’A

‘SÖZLERİNİ CANLI YAYINDA DÜZELT’ ÇAĞRISI.

3.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Numan Kurtulmuş’un ‘Yargı Organları Cumhurbaşkanı’na bağlı’ sözü ile ilgili Meclis’e soru önergesi verdi. Bu açıklamanın Anayasa’nın güçler ayrılığı ilkesini çiğnediğini ifade eden Özcan şöyle sordu: “Bu açıklamayı kamuoyu önünde düzeltmeyi düşünüyor musunuz?”

Konuyla ilgili Kurtulmuş’un yaptığı düzeltmenin yetersiz olduğunu belirten Özcan, Hükümet Sözcüsü olarak, canlı yayında tüm televizyon kanallarında yayınlanan bir açıklamanın düzeltmesinin de aynı şekilde canlı yayında kamuoyunun önünde yapılması gerektiğini söyledi. Özcan şöyle devam etti: “bu ifade Anayasa’ya aykırı bir ifade olmuştur. Numan Kurtulmuş da bunu fark etmiş olacak ki, hemen düzeltme gereği duydu. Ancak, düzeltmeyi de kamuoyunun karşısına çıkarak net ifadelerle yapması gerekir. ‘Sözlerim yanlış anlaşıldı’ şeklinde değil, açık açık ‘Yanlış söyledim; Yargı bağımsızdır’ demelidir.

HANGİSİ KURTULMUŞ?

CHP milletvekili Özcan, Kurtulmuş’un çelişkilerinin yeni bir şey olmadığını söyledi. Kurtulmuş’un Has Parti Genel Başkanı iken AKP ile ilgili sözlerini hatırlattı:

·         ‘Bu ne pişkinliktir, bu ne ikiyüzlülüktür, bu ne çifte standarttır? Türkiye’de şu anda 20 milyon insanımız başkasının yardımı olmasa kendisine ve ailesine bakacak durumda değil.’

·         ‘Harun olmaya geldiler, Karun oldular’

·         ‘AK Parti’nin bugünkü anlayışı, DP’nin son üç yılındaki kibir imparatorluğuna benziyor’

·         ‘AK Parti riyakâr davranan, millete tepeden bakan saltanat heveslisi bir parti oldu ve merkeze halk yerine kendisini koydu…’

CHP Milletvekili Özcan, Kurtulmuş’un bu sözlerini hatırlatarak ‘Hangisi Kurtulmuş?’ diye sordu.

3 Ek

Share
281 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2