logo

reklam
03 Haziran 2017

`Kürtler’e umut verebilecek tek güç Erdoğan.`

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başstratejisti Aleksander Dugin, Ortadoğu’daki son gelişmeleri ve Türkiye’nin bölge politikalarındaki önemini Star’a değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başstratejisti Aleksander Dugin, Rusya, İran ve Türkiye’nin parçalanmaya engel olacak ittifakı kurduğuna ve Kürtlere bir misyon yükleyebilecek tek odağın Erdoğan olduğunu söyledi. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ve Ankara-Moskova diyaloguna ilişkin de çarpıcı açıklamalarda bulunan Dugin, “FETÖ amacına ulaşsaydı Türkiye işgal edilecekti” dedi.

İŞTE STAR’A KONUŞAN DUGİN’İN AÇIKLAMALARINDAN BİR BÖLÜM:

“İsrail ve ABD ‘Kürtleri’ manipüle ederek Suriye’yi, Türkiye’yi ve İran’ı yıkacaklar.”

“Onları manipüle ederek Suriye’yi, Türkiye’yi ve İran’ı yıkacaklar. Fakat aynı zamanda Kürtleri korkutmamamız gerekiyor. Onlara saygı duymalıyız ve Avrasya projesine dahil etmeliyiz. Kürt devleti kurulursa ABD’nin eline bırakılmamalı. Onlar bunu bölgeyi karıştırmak için istiyorlar. Herhangi bir grubu ABD’nin eline teslim etmek daha fazla kana sebep olacaktır. ”

“ABD, RUSYA VE TÜRKİYE’NİN BÖLGEDE SÖZ SAHİBİ OLMASINI İSTEMİYOR”

“Bölgedeki ABD etkisini kırmalıyız. Kürtler bizim tarafımızda olmalı. Mesela Barzani yönetimi Türkiye’ye karşı değil. Ankara için sorun terör grupları, yani PYD ve PKK. Özellikle bu dönemde ABD daha çok PYD’ye odaklandı. Suriye’nin kuzeyinde altı tane askeri üsleri var, Rusya’nın veya Türkiye’nin söz sahibi olmasını istemiyorlar. ”

“ANKARA’NIN BÖLGERDEKİ ETKİSİ ÇOK YÜKSEK”

“Kürtler bölgede devlet sahibi olmak istiyor. ABD de bu isteği kendi çıkarları için kullanıyor. Bence Ankara’nın bölgedeki etkisi çok yüksek. Rusya bir başka güç odağı. İran’ı da katabiliriz. Dolayısıyla, Kürt faktörünü korkutmadan nasıl bir sonuç bulacağız buna odaklanmalıyız.”

“ORTADOĞU’DA KÜRTLERE UMUT VEREBİLECEK TEK GÜÇ ERDOĞAN’DIR”

“Türkiye’yi anlıyorum. Bölgede PKK’nın Suriye kolu olan PYD’nin hareketlerinden endişe duyuyor. PYD Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit ediyor. Kürtler kimliklerini bilmiyorlar. Türkiye onlara bir kimlik, görev sunabilir. Ortadoğu’da bunu yapabilecek tek güç Cumhurbaşkanı Erdoğan. Fakat farklı ideolojilerin çatışması nedeniyle bu potansiyelini ortaya çıkaramıyor. Birlikte hareket etmeliyiz Rusya ve Türkiye Atlantikçilerin Ortadoğu’yu parçalamasına izin vermemeli.”

“ABD TÜRKİYE’YE KARŞI PYD’Yİ KULLANIYOR”

” Rusya’nın PYD’yi Türkiye’ye karşı kullanma niyeti ve amacı yok. ABD hem Türkiye’ye hem de Esad’a karşı PYD’yi kullanıyor. ”

“15 TEMMUZ’DA PKK VE DEAŞ İŞGALE GİRİŞECEKTİ”

” Darbe girişiminin zamanlaması manidardı. Erdoğan gibi güçlü bir adam var karşınızda ve bunu yıkmaya çalışıyorsunuz, üstelik Rusya-Türkiye ilişkilerinin geliştiği bir dönemde. Bu son derece mantıklı küreselciler açısından. Erbil’deyken çok ilginç bir şey öğrendim. O sırada PKK’nın hazırlıklarını tamamladığını söylediler. Önceden darbe haberini ABD’den almışlar ve Türkiye’de yönetimin değişmesiyle hemen ayaklanacakları bir senaryo geliştirmişler. Darbenin başarılı olduğunu ve Erdoğan’ın gittiğini düşünün.Darbe, PKK’nın da içerisinde bulunduğu bir ABD senaryosuydu.”

“CIA İNTİKAM ALMAK İÇİN ÇALIŞACAKTIR”

“Bu saatten sonra küreselcilerin Türkiye hakkında olumlu bir senaryosunun olması mümkün değil. Erdoğan FETÖ’yü temizledikten sonra CIA yeni araç bulmak durumunda. İntikam isteyecektir. ”

“KÜRESEL AKTÖRLER NATO’YA BAĞIMLI BİR TÜRKİYE İSTİYOR”

“Atlantikçiler, yani küreselciler, Türkiye’deki siyasi ayrışmaları da kaşıyacaktır. Erdoğan’ın reformlarına karşı çıkanlara oynayacaklardır. Atlantikçi ağ, NATO üyesi bağımlı bir Türkiye istiyor. Bugün Erdoğan’lı Türkiye hiç olmadığı kadar özgür. ”

KAYNAK: STAR

Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2