logo

30 Mayıs 2016

Kursiyerlerin Yıl Sonu Konseri Yoğun İlgi Gördü

KURSİYERLERİN YIL SONU KONSERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

KURSİYERLERİN YIL SONU KONSERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Kursları’nda eğitim gören kursiyerler, eğitim sezonunu muhteşem bir konserle sonlandırdı.

 

7 yıldır faaliyette olan Zeytinburnu Kültür ve Sanat Kursları’nın müzik branşlarında eğitim alan öğrenciler, bir yıl süren yoğun eğitimi unutulmaz bir konserle taçlandırdı. Çok sayıda vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konserde teker teker sahneye çıkan kursiyerler, performansıyla salonu dolduran vatandaşlardan tam not aldı. Kursiyerlerin konser sonunda hep bir ağızdan söyledikleri “Hayat Bayram Olsa” şarkısı ise dinleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

“İNSANLARA SESİMİ DUYURMAK GÜZEL BİR HİS”

 

Sahnede solo olarak performansını sergileyen kursiyer Aylin Özkan, 1 yıldır geldiği müzik kursunda oldukça keyifli zamanlar geçirdiğini söyledi. Kurslara katılmak için Avcılar’dan Zeytinburnu’na geldiğini de ifade eden Özkan, “Geriye kalan yıllarımda da kursa devam etmeyi düşünüyorum. Konsere hazırlık süreci en keyifli sürecimizdi. Burada birçok arkadaşımızla birlikte birbirimizin hatalarını gördük, güzel taraflarını paylaştık. Sahneye ilk çıkışım, çok heyecanlanmamaya çalıştım ama bir sürü insana sesinizi duyurmak güzel bir histi.” dedi.

 

KURSLAR 7 YILDIR DEVAM EDİYOR

 

Her eğitim sezonu sonrası düzenlenen konser hakkındaki düşüncelerini ifade eden kursiyerlerden Çiğdem Taştan ise güzel geçirdikleri bir yılı muhteşem bir konserle taçlandırdıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

2009’dan bu yana aralıksız eğitim veren Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Kursları’nda keman, bağlama, gitar ve ney gibi enstrümanların eğitimini yaklaşık bir yıl boyunca alan kursiyerler, eğitim bittikten sonra bir araya gelerek sadece kursiyerlerden oluşan bir orkestra ile konser düzenliyor.

 

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2