logo

19 Ocak 2016

KURSİYERLER, NAZIM HİKMET’TEN SÖYLEDİ

cccmmmBeylikdüzü Belediyesi Diksiyon ve Etkili İletişim kursiyerlerinden oluşan etkinlik grubu, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde hocaları Ayla Demirtaş yönetiminde en güzel Nazım Hikmet şiir ve bestelerini seslendirdi. Seyircinin yoğun ilgisi olduğu gecede Dünya şairinin 114. Yaşı da büyük bir gururla kutlandı.

 

Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bir üstadın daha eserleri yankılandı. Dünyanın en önemli şairlerinden kabul edilen Nazım Hikmet’in 114. Yaşı, eserleri ile kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi’nde Diksiyon ve Etkili İletişim kursu alan öğrencilerin hazırladığı program, dolu içeriğiyle beğeniyle izlendi. Grubun öğretmenliğini üstlenen Ayla Demirtaş yönetiminde gerçekleşen müzikli dinletide Nazım Hikmet’in en meşhur şiir ve besteleri, kursiyerler tarafından seslendirildi. Özellikle Nazım’ın eserlerinde işlediği memleket, yaşam ve insan sevgisi ele alındı. Bazı eserlerde sahnedeki gruba eşlik eden katılımcılar, anlamlı bir akşam yaşadı.

 

Sevilen Eserleri Seslendirildi

 

Müzikli Şiir Dinletisi’nde kurs öğrencileri, zaman zaman Nazım’ın yazdıklarından, eserlerinden ve söylediklerinden küçük roller canlandırdı. Program boyunca şairin doğumundan ölümüne kadar biyografisine has bilgiler seyircilere aktarıldı. “Bulutlar Adam Öldürmesin, Yiğidim Aslanım, Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin, Karlı Kayın Ormanında,  Hoş geldin Kadınım, İyimser Hallerim, Mavi Liman, Yaşamak Şakaya Gelmez” gibi Nazım’ın en sevilen eserleri başarıyla icra edildi.

 

Sanatçı Ersan Erdura, Kursiyerlere Eşlik Etti

 

Programı izlemeye gelenler arasından yılların sanatçısı Ersan Erdura da vardı. Sahneye çıkan sanatçı, “Yiğidim Aslanım” şarkısını da tüm salon ile birlikte seslendirdi. Kapanışta ise Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Fidan Gül, Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Nejla Kotil sahnede ekibi kutladı ve performans için kursiyerlere teşekkür etti. Çiçek takdimini de Meclis Üyesi Kotil gerçekleştirdi.

 

Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2