logo

05 Ekim 2015

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı (GDCO) 3. genel kurulu toplanıyor….

Halim UTLU

12011 yılında üye sayısı 18 olan, 2013’te 26’ya yükselen, 7 Ekim’de düzenlenecek toplantıda, yeni adayların kabulüyle 28’e çıkacak Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO) 3. genel kurulu, 6-9 Ekim 2015 günleri arasında Ankara’da bir araya geliyor.

Bişkek’ten Lefkoşa’ya, Muscat’tan Torino’ya,Seul’den Budapeşte’ye kadar 20’den fazla belediye başkanı ve temsilcisinin katılımıyla Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek genel kurulun teması, “Tasarım, kültür ve turizm” olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO), 6-9 Ekim günleri arasındaki 3. genel kuruluna, Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oybirliğiyle iki kez üst üste başkanlığa seçildiği ve halen bu görevi yürüttüğü GDCO’ya üye kentlerin temsilcileri, bir kez daha Başkentte buluşuyor.

“Ankara Deklarasyonu” imzalanacak

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO) genel kurulu için Ankara’ya gelen konuklara, 6 Ekim akşamı resepsiyon veriliyor. 7 Ekim günü Gökçek’in açılış konuşmasıyla başlayacak genel kurulda, üye kentlerin belediye başkan ve temsilcileri, kentlerindeki çalışmalarına ilişkin sunum yapacak.

“Aile fotoğrafı”nın da çekileceği genel kurul kapsamında düzenlenecek forumlar sonucunda, “Ankara Deklarasyonu” imzalanacak.

Yeni adaylarla,üye sayısı 28’e yükselecek

Tüm katılımcılara, ANKAPARK, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Kuzey Ankara Giriş Kentsel Dönüşüm Proje alanı, Ulus Tarihi Kent Merkezi gibi örnek dev proje alanları da gezdirilecek.Toplantı,veda yemeği ile sonlanacak.

2011’deki genel kurulda; dev rekreasyon alanları, kentsel dönüşüm projeleri, Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi, şehir aydınlatmaları gibi kentsel projelerde gösterdiği başarılarından dolayı Başkan Gökçek,

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilat Başkanlığı’na seçilmişti.

Aynı şekilde 2013’de Ankara’da düzenlenen toplantıda da, oy birliğiyle ikinci kez Teşkilat Başkanlığı’na layık görülmüştü.

2011’de üye sayısı 18 olan ve Gökçek’in girişimleriyle 2013’te 26’ya yükselen teşkilatın üye kent sayısı, 7 Ekim’de düzenlenecek toplantıda, yeni adayların kabulüyle 28’e yükseleceği bildiriliyor.

 

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2