logo

29 Ağustos 2015

Kurbanlık ihtiyacı, neden koyun ve keçiden karşılanmalı?

Kurban fiyatı araştıran kişilere, sosyal medya ve akıllı 

  telefonlar aracılığıyla, küçükbaş hayvan almaları önerilecek….

    Kurbanlık alırken, koyun-keçiyi tercih edin,

   

     Türkiye kırmızı ette rahat bir nefes alsın !….

1

Küçükbaş hayvanlar”Meradan ihtiyaç sahibine” sloganıyla satılacak…

Halim UTLU

Kurban pazarından kurban alırken, Birlik üye tabelası olan çadırların tercih edimesi,

dışarıdan gelenlerin alınmaması,”Meradan ihtiyaç sahibine” sloganıyla hayvan satılacağı,tanıtım kampanyası düzenleneceği,eğitim verileceği,koyun ve keçilerin

kurbanlık vasfı taşıyıp taşımadığının da denetleneceği duyuruldu.

Kurbanlıkların küçükbaştan olması ülke için çok önemli
Kurban alıcılarını bir yandan üyelerine yönlendirirken, diğer yandan kurbanlık ihtiyacının küçükbaş hayvandan karşılanmasının ülke açısından önemine dikkat çekeceklerini,

Ankara’nın çok ön plana çıkmasa da, önemli bir tarım ve hayvancılık kenti olduğunu söyleyen Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç:

“Özellikle Ankara küçükbaş hayvancılık alanında Türkiye’nin önde gelen illerinden biri.

Küçükbaş hayvan alanında, ciddi miktarda kurbanlık üretimi söz konusu. 4,5 milyon nüfusa sahip olan Başkent için, Ankara’da yetişen kurbanlıklar yetersiz kalırken,

dışarıdan çok sayıda kurbanlık geliyor.Birlik olarak önceliğin, Ankara’da yetişen kurbanlıklar olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Kurbanlıklar denetlenecek

Kurban döneminde, küçükbaş hayvan tercih edilmesinin önemine dikkat çeken Kılınç”Türkiye’nin kurban tercihinde doğal olan küçükbaş hayvan” mottosuyla, bir kampanya düzenleyeceğiz. Pazarda kurbanlık satışı yapan üyelerimize, yerinde kısa bir eğitim vereceğiz.Ayrıca üyelerimiz tarafından satılan kurbanlıkların, kurbanlık vasfı taşıyıp taşımadığını da denetleyeceğiz”dedi.

Birlik tabelası olan çadırları tercih edin

Belediyeler başta olmak üzere, kurban alanında faaliyet yürüten resmi kurum ve kuruluşlardan, Ankara’da yetiştiricilik yapan hayvan sahiplerine kolaylık sağlanmasını isteyen Birlik Başkanı Kılınç, Ankaralılara da, kurbanlık alırken, kurban pazarında birlik tabelası olan çadırları tercih etmelerini istedi. 

Slogan”Meradan ihtiyaç sahibine” 

Üyelerinin yetiştirdiği kurbanlıkların, doğadan ve doğal beslenen koyun ve keçiler olduğuna vurgu yapan Kılınç “Üyelerimiz kurbanlıklarını “Meradan ihtiyaç sahibine” sloganıyla satacaklar. Ankara iklimi ve coğrafyası ile küçükbaş yetiştiriciliğinde üstün özelliklere sahiptir.Vatandaşlar, Ankara’da yetişen ve üyelerimiz tarafından satışı yapılan

etin lezzeti ve sağlığı noktasında, hiçbir kuşkusu olmasın” dedi.

Cep telefonlarına,koyun-keçiyi tercih edin mesajı atılacak

Türkiye’ye de seslenen Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç: “Kurbanlık alırken, koyun ya da keçiyi tercih edin, hem Türkiye kırmızı ette rahat bir nefes alsın, hem de ihtiyaç sahiplerine sağlıklı ve lezzetli kurban eti ulaşsın” dedi.

Bu arada Ankaralı yetiştiriciler, düzenledikleri tanıtım kampanyası ile teknolojiyi de kullanmaya hazırlanıyor.Kampanya ile Birlik, akıllı telefonlarında kurban fiyatı araştıran vatandaşlara,” Küçükbaş hayvan tercih edin” diyecek ve kişiyi en yakın yetiştiriciye yönlendirecek.

Kurbanlık, neden koyun ve keçiden karşılanmalı?

Ayrıca, Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin hazırladığı “Türkiye’de kurbanlık ihtiyacı neden koyun ve keçiden karşılanmalı?” adlı broşür ve liflet çalışması, kurban pazarlarında dağıtılacak.Mobil pazarlama ve sosyal medyaya ağırlık verilecek olan kampanyada, kurban fiyatı araştıran kişilere sosyal medya ve akıllı telefonlar aracılığıyla ulaşılarak, kurbanda küçükbaş hayvanı tercih edin denilecek.

Yetiştiriciler, kurbanlıklarının satışlarını, Ankara Birliği logosu bulunan çadırlarda yapacak. Düzenlenecek halkla ilişkiler çalışmasında da, kurbanlık ihtiyacının küçükbaş hayvandan tercih edilmesinin, ülke açısından önemine vurgu yapılarak, tüketicinin de bilinçlenmesi sağlanacak. 

 

Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2