logo

25 Nisan 2016

Kural Var, Uygulama Yok

Bilgi Evi öğretmenlerinin gelişimine, eğitimine ve mesleklerine katkıda bulunmak amacıyla Zeytinburnu’nda düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine konuk olan Mustafa Uslu, “Öğrenciler, kuralları duyuyor fakat uygulamada göremiyor.”dedi.

61f7390e-06c8-4f87-b696-7599075a257c

Zeytinburnu Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi öğretmenlerinin, öğrencilere etkin hizmet sunmalarını ve toplumun kültürünü oluşturan değerlerin öğrencilere aktarımını kolaylaştırmak amacıyla ilçede düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Mustafa Uslu,toplumumuzdaki genel aksaklıklara değindi. Konu üzerine örnekler veren Uslu, “İlkokulda çocuklarımız, genel ahlaki kuralların neredeyse tamamına uygun hareketler sergilerken ortaokul ve lise yıllarında bu durum ortadan kalkmaktadır. Bu durum öğrencilere kuralları öğretirken onlara örnek olmayışımızdan kaynaklanmaktadır. Çocuklar kuralları duyuyor fakat uygulamada göremiyor. Burada da öğretmenin rolü daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor.”dedi.

 

“OKUMAK, ANALİTİK ZEKA AÇISINDAN KATKI SAĞLAR”

 

Mehmet Akif Ersoy’un öğretmenlik tanımını değinen Uslu, “İyi bir öğretmen olabilirsiniz. Anlattığınız konuları öğrencilerin en iyi şekilde öğrenmesini sağlayabilirsiniz ama sadece öğrenciye bilgiyi aktarmak yeterli değil onlara değerlerimizden de bir şeyler katmak gerekir. Bununla beraber öğrencileri okumaya da teşvik etmeliyiz. Okumak hem analitik zeka açısından hem de düşünce ufku açısından öğrencilerin geleceğine büyük katkı sağlayacaktır.”dedi. Uslu, konuşmasının ardından öğretmenler için kitaplarını imzalayıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2